Nagyot lépett a bajnoki cím felé a Haladás
2021.06.02 | 14:00

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó bajnoki döntő első felvonását szombaton Berettyóújfaluban rendezték. Az összecsapást a Haladás úgy nyerte meg 6-3-ra, hogy a szünetben még 3-1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző, és a vasi gárda eléggé tartalékos volt. A második mérkőzésen a Berettyóújfalu a visszavágás reményében lépett pályára, a Haladás pedig azért, hogy tegyen egy újabb nagy lépést az aranyérem felé. A hazaiaktól Simic, Darrieer és Gyimesi hiányzott. Dávid már ott volt a keretben, de nem lépett pályára.

Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu 5-2 (3-1).
Szombathely, Haladás Sportcsarnok, 400 néző, NB I.-es futsalmérkőzés, döntő, második összecsapás,
Vezette: Wittner - Czene-Joó - Kubicsek - Sipos

HVSE: Alasztics – Kovács M., Hajmási, Dróth, Vas.
Csere: Homlok, Nagy K., Horváth P., Sipos, Dávid, Vatamniuc-Bartha, Gerencsér, Henrique, Vidák.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Berettyóújfalu: Mezei – Horváth N., Nagy I., Rábl, Szabó P.
Csere: Sándor, Diece, Rézművesm Gál, Kártik, Sidnei, Takács, Rafael, Alvaro.
Edző: Mullor Cabrera Sergio.

Gólszerzők: Vas (5.), Henrique (10.), Vidák (10.), Dróth 2 (22, 28.), ill. Kártik (20.), Kovács M. (36., öngól).

Kiállítva: Sidnei (32.)

A kezdés után gyorsan magához ragadta az irányítást a házigazda. Csak Haladás-helyzeteket láthattak a nézők – de Mezei kapus jól védett. Ám egy kontra – és egy nagy Alasztics-védés – mutatta, hogy azért benne van a gólveszély a Berettyó játékában is. Érett a hazai gól – ami meg is született. Vas Ádám bombázott kapuba kapásból egy szögletből legurított labdát. Magasan védekezett a Haladás, nem engedte, hogy ellenfele felépítse a támadásait. A Berettyóújfalu próbálta felpörgetni a tempót, agresszívabb játékra váltott. Keményedett a meccs, gyűltek a faultok mindkét oldalon. Henrique azonban higgadt maradt, és elegáns szabadrúgásgóllal növelte a szombathelyiek előnyét (10. perc: 2-0). Időt kért a Berettyóújfalu, de visszatérve a pályára rögtön gólt kapott. Sipos erőszakos labdaszerzése után Vidák volt eredményes. Érezhetően padlóra került a vendég. De a Haladás több helyzetet is elpuskázott, így életben hagyta ellenfelét. A Berettyó pedig minden mindegy alapon rohamozni kezdett, védekezésre kényszerült a HVSE. Alaszticsnak akadt munkája bőven. Az első félidő hajrájában nagyon beszorult a szombathelyi gárda. És nem bírta ki a nyomást, ugyanis három másodperccel a szünet előtt szépített a Berettyóújfalu (3-1).

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcában 2-0-ra vezet a Haladás. A döntő harmadik (utolsó?) csatáját szombaton (16.00) Berettyóújfaluban rendezik.

Vas Ádám: – A Berettyóújfaluban aratott győzelem óriási energiát, lendületet adott a csapatnak – így ma nagyon motiváltan léptünk pályára. Ráadásul egy ilyen közönség előtt nem kaphattunk ki! Jól sikerült a felkészülésünk, jó taktikát választottunk. A kulcs a védekezésünk volt, a Berettyónak nagyon nem ízlett az agresszív védekezésünk. Két győzelemnél járunk, nagyon közel vagyunk az aranyéremhez! Most van két napunk pihenni, felkészülni. Szombaton elmegyünk Berettyóújfaluba, ismét nyerünk és begyűjtjük az aranyérmet!

Forrás: vaol.hu