Nagyot küzdött az ETO a Barca ellen
2017.10.11 | 21:10
A győri játékosok sokáig megnehezítették a spanyol bajnok, BL győztes Barcelona dolgát. A Barca lassan megtörte az ETO-t és végül könnyedén nyerte a padovai UEFA Futsal Cup Main Round első meccsét.Nagyot küzdött az ETO a Barca ellen
A világ legjobbjai az első félidőben nehezen törték meg a végig keményen, bátran és hősiesen védekező Rába ETO-t. A mérkőzés elején meglepte az ETO a spanyolokat, Fabio és Alex előtt volt lehetőség a vezetés megszerzésére, majd a spanyolok szépen lassan átvették a játék irányítását. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy az ETO kontrajátékra rendezkedett be, és szinte végig defenzív taktikával játszott. A hetedik perc elején egy közeli találattal szerzett vezetést a Barcelona Adolfo érkezett jól a hosszú oldalon (1-0). A győri kapuban hálóőrködő Tóth Gyula húsznál több védése is jellezte (ebből többször is bravúros volt), a Barca agresszívan, végig támadó szellemben, remek formában játszott. A 19. percben esett a spanyolok második találata, az ETO ezután vészkapus játékra váltott, amit a mérkőzés végéig bevetett a Győr a spanyol bajnok ellen. A Futsal BL padovai nyitómérkőzésén a folytatásban is hasonló volt a forgatókönyv, 5-0-nál tört meg a Győr (addig több mint tíz percig nem esett gól), ami sokat kivett a magyar bajnokból. A hajrára a mentálisan elfáradt győriek még kettőt kaptak a végére a Barcelonától. Így a vállalhatónál egy fokkal rosszabb, 7-0-s eredménnyel kezdett az ETO a Barca ellen. Holnap a Luparense ellen lehet javítani, remélhetőleg az olaszok ellen már gólt is szerez az ETO, és a harmadik játéknapon sikerül kivívni a Chrudim ellen az Elite körbe jutást. Megsüvegelendő, hogy a magyar csapat összes játékosa pályára lépett egy kivételével, a fiatal játékosaink is megtapasztalhatták, milyen a világ legjobbjai ellen játszani. Barcelona-Rába ETO 7-0 (2-0) Barcelona Lassa: Juanjo – Aicardo, Dyego, Ferrao, Joselito Cserék: Paco Sedano, Tolrá, Leo Santana, Barreto Neto, Adolfo, Mario Rivillos, Roger, Rafael López, Esquerdinha Vezetőedző: Andres Plaza Alvarez Rába ETO: Tóth – Fabio, Alex, Juanra, Dávid Cserék: Alasztoics, Klcso, Klacsák, Martinez, Vas, Sáhó, Bognár, Kőfalvi Vezetőedző: Molnár Attila Gólszerzők: Dyego (19), Ferrao (26), Leo Santana (37, 39), Adolfo (7), Esquedinha (23), Fabio, öngól (38)  - eto.hu - [gallery ids="89314,89317,89318,89320,89322,89323"]