Nagyot csatázott a Veszprémmel a HVSE
2017.10.17 | 09:23
Nagyot csatázott a Veszprémmel a HVSE Az NB I-es futsalbajnokság 3. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE fontos meccset nyert a jó erőt képviselő Veszprém ellen. Swietelsky-Haladás VSE-Futsal Club Veszprém 3-2 (3-0) Szombathely, 500 néző Vezette: Czene-Joó Á., Baghy Cs., Imrő J. HVSE: Sásdi – Öreglaki, Horváth P., Mendes, Vidák. Csere: Németh P., Michel, Márkus, Hajmási, Gyurcsányi, Bencsik. Edző: Turzó József. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Püspök, Boromisza, Apatini. Csere: Gregus, Fehér, Tar, Bognár. Edző: Madarász János. Góllövők: Michel (4., 19.), Mendes (8.), ill. Gregus (29.), Tatai (34.). A Veszprém agresszív letámadással nyitott, kellett kis idő, mire a Haladás rendezte a sorait. Nagy iramot diktáltak a felek, de a Veszprém játszott kapura veszélyesebben. Mégis a hazaiak szereztek vezetést: egy szögletvariáció után Melo sarkazott közelről, látványosan az ellenfél kapujába. Belelendült a házigazda, a vendég pedig rohamozott az egyenlítésért – pörgött a meccs. Öreglaki lopott labdát, majd Mendes elé tálalt, akinek már csak az üres kapuba kellett passzolni (8. perc: 2-0). Rögtön időt kért a Veszprém. Egyre több helyzetet dolgozott ki a házigazda. Ám a zöld-fehérek korán, már a félidő felénél öt csapatfaultnál jártak. Közben a vendég rúgott egy kapufát, és Sásdinak is akad dolga. Majd ismét a kapufa sietett a hazaiak segítségére. De a szombathelyiek kontráiban is ott rejlett a veszély. Már úgy tűnt, hogy leperegnek a percek az első félidőből, amikor Michel egy higgadt megoldással megrúgta csapata harmadik, saját maga második gólját. Így megnyugtató előnnyel vonulhatott szünetre a Haladás.

Fordulás után sem lassítottak a felek. A Haladás jól jött vissza a szünetről, helyzetekkel jelezte, hogy nem csak védekezni szándékozik. Akart, hajtott a vendég is: feljegyezhettük a harmadik, majd a negyedik veszprémi kapufát is. De a vendég nem adta fel, egyre többet pattogott a labda a hazai kapu előterében. Ha viszont kiszabadult a szorításból a Haladás, az rendre komoly helyzettel végződött. Aztán a sokadik lehetőségét kihasználta, szépített a Veszprém (29. perc: 3-1). Sőt, a hajrát izgalmassá is tette, ugyanis szűkített a különbségen (34. perc: 3-2). Kellett a hazai időkérés. Mendes távoli bombája a kapufán csattant. Nagyon kitámadott a vendég, bőven volt lehetősége eldönteni a meccset a Haladásnak. Az utolsó bő egy percet vészkapussal rohamozta végig a Veszprém, de az eredmény már nem változott.. Nagy csatában, értékes győzelmet aratott a HVSE. TABELLA Turzó-haladás Turzó József: Nagyon örülök a három pontnak. Könnyebb győzelemnek indult, mint amilyenre sikeredett. Sajnos a második félidőben olyan dolgokból kaptunk gólokat, amelyekre egész héten készültünk. Vagyis van még miben javulnunk. Ettől függetlenül jár a gratuláció a fiúknak!   1111Madarász János: - Dühítő vereséget szenvedtünk. Egy olyan mérkőzésen vagyunk túl ahol én úgy éreztem,hogy az ellenfelünk nem rendelkezik nagyobb játéktudással. Gyermeteg hibáink megbosszulták magukat. Tanulságos ránk nézve az,ha nem vagy kellően koncentrált akkor nem tudsz nyerni. Viszont mindenképpen dicséretet érdemelnek játékosaim azért,ahogy a második félidőben játszottak! í Ebben több volt! Ettől függetlenül gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez!  - vaol.hu - [gallery ids="89839,89841,89843,89846,89849,89851"]