Nagyon nehezen tartotta otthon a pontokat a Futsal Klub Székelyudvarhely
2022.01.19 | 10:00

A második félidőben rendesen feladta a leckét a Luceafărul Buzău

Székelyudvarhelyen, a teremlabdarúgó 1. Liga 15. fordulójában a házigazda Futsal Klub óriási küzdelemben tudta csak megszerezni a győzelmet. Elherdálta tetemes előnyét, de sikerült megszereznie a győzelmet az FK Székelyudvarhelynek

Ahhoz, hogy minél előrébb végezzen az alapszakaszban, kötelező volt a győzelem Jakab Zoltán együttese számára, a fiúk pedig jól is kezdtek: két kapufát lőttek, majd az 5. percben a sérüléséből felépült Kedei Barna révén megszerezték a vezetést. A folytatásban is bátran játszott az FK, hamarosan jött az újabb gól, szép kombináció végén Jakab Tamás volt eredményes. A Luceafărul játéka teljesen szétesett, hamarosan Bálint Andor is feliratkozott a gólszerzők közé, majd az időkérés sem segített a vendégeken, hiszen újabb hazai találatok jöttek: Szécsi Barna és Balázsi Attila is betalált, a 12. percben 5–0-ra vezetett az FK. Ekkor még senki sem gondolta a városi sportcsarnokban, hogy gondba kerülhet a házigazda, még Bobe szépítését követően sem, 5–1 volt az állás a szünetben.

A második félidőben gyorsan jött a vendégektől a szépítés, a 23. percben Dragomir faragott a hátrányukból. A góltól felpörgött Buzău, ám rögtön emberhátrányba került, a cserekapusuk utolsó emberként gáncsolta el a ziccerbe került Balázsit, így piros lapot kapott. Az emberhátrányt sokáig jól kivédekezte a Luceafărul, Bálint Andor lőtt végül a hálóba (6–2). Négygólos hátrányban sem adta fel a Buzău, és meglepetésre jöttek is a találatok, a 30. percben egyre faragták hátrányukat, miután a Grigoraș által okozott büntetőt Bobe a hálóba vágta (6–5). Tetemes előnyének leadása miatt nagyon idegessé vált az FK, a Luceafărul pedig kiegyenlítette a játékot. A maradék tíz percben is veszélyben forgott mindkét kapu, az FK több ziccert is rontott, majd egy újabb kapufát lőtt. Az utolsó percek gyakorlatilag Grigoraș kapuja előtt zajlottak, újabb gól már nem esett. Az FK saját maga számára tette nagyon nehézzé a találkozót, de legfontosabb célkitűzést, a három pontot megszerezte.

Remélhetőleg a keddi meccshez képest könnyebb találkozó következik január végén a sereghajtó Kolozsvári Clujana vendégeként.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 15. forduló

Futsal Klub Székelyudvarhely–Luceafărul Buzău 6–5 (5–1)
Gólszerzők: Kedei (5.), Jakab (9.), Bálint (11., 25.), Szécsi (12.), Balázsi (12.), illetve Bobe (13., 30. – büntetőből), Dragomir (23.), Șerban (28.), Nilăr (29.) kiállítva: Burciu (23., Buzău)

FK: Grigoraș – Szécsi, Balázsi, Bálint, Kedei.
Játszott még: Kanyó, Gálfi, Miklós T., Tankó, Miklós Á., Péter.
Edző: Jakab Zoltán