Nagyobb meglepetések nélküli kupaforduló!
2017.12.01 | 19:19
Nagyobb meglepetések nélküli kupaforduló! Egy párharc kivételével lejátszották a Magyar Kupa 2. fordulójának mérkőzéseit, ahol egy-egy kisebb meglepetés fordult elő, de az igazi durranás ebben a fordulóban elmaradt. Ide lehetne sorolni az egyetlen harmadosztályú csapat, a Bodon Péter FC továbbjutását, de mivel a Kazincbarcika az utánpótláscsapatát küldte el, nem meglepő a fölényes különbség. Ami az első osztályú csapatok mérkőzéseit illeti, mindenhol érvényesült a papírforma. A Mezei-Vill a vártnál könnyebben verte az Újvárost. A DEAC és a Nyírgyulaj magabiztosan nyert idegenben NBII-es ellenfele ellen. A debrecenieknek volt nehezebb dolguk, hiszen a Csenger otthonában kellett kiharcolni a továbbjutást, de megoldották a feladatot. A Gyulaj Piliscsabán járt sikerrel. Az Újváros mellett a Bőny a másik NBI-es búcsúzó, akik sima vereséget szenvedtek otthon a Haladástól, még becsület gólra sem futotta. Két olyan párosítás akadt, ahol két másodosztályú élcsapat csapott össze. Mind a két esetben abszolút kétesélyes volt a továbbjutó kiléte, így nem volt meglepő, hogy mindkét meccsen az idegenbeli csapat jutott tovább, hanem inkább a fölényes győzelmük volt a szembetűnő. A Csömör 5 gólos sikerrel ünnepelte 25. születésnapját. Úgy tűnt, a Szigetszentmiklós kiüti a TF-t, de az egyetemisták a hajrára összekapták magukat és legalább egy kicsit kozmetikáztak a végeredményen, elkerülve a nagy pofont. A forduló talán legnagyobb meglepetése az Airnergy kiesése, akik otthon szenvedtek váratlan vereséget az ELTE ellenében. A Somogyi alakulat szervezett játékkal harcolta ki a továbbjutást, kissé feledtetve a bajnoki kudarcokat. Az ELTE honlapja az alábbiakban számol be a mérkőzésről: Magyar Kupa 2. forduló Airnergy FC – ELTE-BEAC 2-5 Legalább annyira elégedetlenek voltunk a MK sorsolással, mint Pintér Attila nagypályán, hiszen sikerült egy ‘mumusba’ belefutnunk rögtön az első játéknapunkon. Somogyi mester dolgát tovább nehezítette két rutinos kapusának hiánya hiszen Kinde kéztörés, Sajben pedig betegség miatt nem állhatott a vezetőedző rendelkezésére. A találkozó első félidejét az Airnergy kezdte motiváltabban, de bírtuk a nyomást és a 10. perc elején végül Dajka váltotta gólra Péntek mértani pontosságú labdáját. A félidő második felére felgyorsultak a hazaiak és Dévényi egyenlített a 12. percben, aminek nem sokáig örülhettek, hiszen a hajrára ismét nálunk volt az előny Szabó góljával. A második félidő azonban egyértelműen a miénk volt, hiszen amikor a kiválóan működő védekezésünket is sikerült feltörnie Futrééknak, akkor Máthé a helyén volt és magabiztosan állt a csapat mögött. Az utolsó 10 percre a gólok számát is növelni tudtuk hiszen Dunai-Mudra és Árendás találatára csak Kocsi tudott válaszolni és 3 gólos sikerrel jutottunk a Magyar Kupa harmadik körébe! A többi párharcban abszolút a papírforma érvényesült. A Gödöllő, az UTE, és a REAC érvényesítette a hazai pálya előnyét, és magabiztosan nyertek, így várhatják a harmadik forduló sorsolását. A Kecskemét esélyesként lépett pályára Vácon, és nem is hibázott, így ők is ott vannak a legjobb 16 között. Már csak egy hely kiadó, és hétfőn este kiderül, hogy az Aramis, vagy a Veszprém lesz az, aki továbbjut. A 3. forduló párosítását december 7-én sorsolják az MLSZ-ben, ahol nincs kiemelés, és a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A játéknap december 20. lesz