Nagy verésbe futott bele a Haladás
2016.05.18 | 07:23
Nagy verésbe futott bele a Haladás Az NB I­es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának az 5. fordulójában rangadót bukott a Swietelsky-­Haladás VSE, a vendég Dunaferrtől kapott nagy verést. A harmadik Szombathely fogadta a második Dunaújvárost. A feleket a mérkőzés előtt egyetlen pont választotta el egymástól. A hazaiaktól eltiltás miatt Gyurcsányi, betegség miatt pedig Tyukász kapus hiányzott. Swietelsky­Haladás VSE ­  Dunaferr DF Renalpin FC 2­-8 (0-­5) Szombathely, 500 néző, felsőházi rájátszás, vezette: Czene­Joó, Zimonyi (Máyer). HVSE: Matyi ­ Németh E., Horváth P., Hegyesi, Öreglaki. Csere: Vidák, Németh P., Hajmási, Rácz. Edző: Lódi Tamás. Dunaferr: Reveland ­ Hosszú, Klacsák, Horváth N., Varga Cs. Csere: Schrancz, Aradi, Fridrich, Nagy A., Gorjanácz, Ivacs. Edző: Fehér Zsolt. Góllövők: Rácz 2 (36., 37.), ill. Fridrich (6.), Hosszú (11.), Varga Cs. 3 (15., 24., 31.), Aradi (17.), Nagy A. (20.), Schrancz (38.). Kiállítva: Hosszú (20.). Mindkét csapat óvatosan kezdett, a kapuk alig forogtak veszélyben. Aztán egy ellopott labdából megszerezte a vezetést a vendég. Sőt pillanatokkal később egy újabb kontrát kapufával zárt. A kipattanóból viszont komoly ziccert alakított ki a Haladás, de Hajmási kihagyta a helyzetet. A Dunaferr stabilan védekezett, remekül kontrázott. Szenvedett a Haladás. Érezte a lehetőséget a vendég, vészkapusra váltott. Már úgy tűnt, hogy megússza a nehéz pillanatokat a házigazda, amikor egy átlövésből növelte az előnyét a Dunaferr (11. perc: 0-­2). Időt kért a Haladás. Javult is a hazaiak támadójátéka, beszorították ellenfelüket. Érdekes mozzanat törte meg a szombathelyiek lendületét: a vasiak szögletet harcoltak ki, fel is álltak a szöglethez, ám a játékvezetők a vendégeknek ítélték a labdát, akik éltek a lehetőséggel, kontráztak, gólt rúgtak. Szétesett a Haladás, jött a negyedik, majd az ötödik dunaújvárosi. A hazaiak képtelenek voltak kapuba találni, míg a vendégek szinte minden helyzetüket gólra váltották. A félidőre eldőlt a rangadó sorsa. Fordulás után sem változott sokat a játék képe, a Dunaferr felszabadultan, gyorsan, bátran futballozott, míg a Haladás sok hibával. Hosszú kezezett utolsó emberként, ki lett állítva. Az emberelőnyt azonban nem tudta gólra váltani a Haladást. Olyannyira nem, hogy az emberhátrányban lévő Dunaújváros talált be (24. perc: 6-­1). A Haladás kitámadott, rohant, próbált szépíteni, bevetett vészkapust, de nem akart sikerülni semmi. Üreskapus góllal növelte az előnyét a vendég (31. perc: 0-­7). Rácz révén aztán csak begyötörte a szépítést a Haladás, majd az ifjú játékos duplázott (37. perc: 7­-2). De aztán hazai oldalon összegyűlt a hatodik fault, a kisbüntetőt gólra váltotta a Dunaferr. Majd jött még egy kisbüntető, amit Matyi védett. A vártnál könnyebben, megérdemelten nyertek a vendégek. 10400337_1976584725899168_8786216372258017017_nLódi Tamás: ­ Szégyelljék magukat a játékosaim! Mindent elkövettek, hogy ne azt csinálják, amit megbeszéltünk. Rendezni kell a sorainkat, mert ha így folytatjuk, további kiadós vereségek várnak ránk. Aki nem tud gondolkodni, passzolni, annak ez a sport nem való. Egy ilyen komoly rangadón ilyen alulmotivált játékosokat én még nem láttam ­ pedig futsaloztam néhány évet... Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Koncentráltan játszottunk végig! Nem talált rajtunk fogást a Haladás a mai napon! 5 a 3 elleni játékból nem gólt kaptunk, hanem mi szereztünk gólt belőle! Ez is mutatja, mentálisan rendbe vagyunk. Tudjuk, hogy sok van még vissza a bajnokságból, ezért csak holnapig ünnepeljük a mai nagyarányú sikerünket, utána csak a Nyírgyulaj elleni találkozóra készülünk! Tóth Gábor [gallery ids="59884,59885,59886,59889,59891,59894,59895,59897,59900,59902,59905,59906,59909,59910,59912,59915,59918,59919,59920,59922"]