Nagy pofon hazai pályán
2015.11.03 | 09:33

A Dunaújvárosi Sportcsarnokban szenvedett 4-3-as vereséget a Nyírgyulaj együttesétől a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, s a látottak alapján nem volt érdemtelen a vendégsiker. Fehér Zsolt tanítványai sok hibával, pontatlanul játszottak, későn hajráztak, de ez nem volt elég pontszerzéshez.
A Győr elleni bravúrt követően hazai pályán folytatta a bajnokság küzdelmeit ma a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, mely az újonc Nyírgyulaj gárdáját látta vendégül a sportcsarnokban este hét órától. A találkozót erősen kezdte Fehér Zsolt együttese, melynek már a második percben meg is lett az eredménye, miután Fekete remek passzát Horváth Norbert váltotta gólra, megadva ezzel a kellő alaphangot a remélt jó folytatáshoz (1-0). A vendégek azonban nem akarták eljátszani az áldozati bárány szerepést, s a gyorsan bekapott gól után igen nagy csatára késztették a kelleténél többet hibázó hazaiakat sőt, a hetedik percben Tóth közeli találatával egyenlítettek is (1-1). A vendégek kemény játéka nem ízlett a Dunaferrnek, mely finoman szólva sem tudott felpörögni, így az sem volt véletlen, hogy a 11. percben Polényi használta ki a hazai védelem újabb megingását, s némi meglepetésre átvette a vezetést a Nyírgyulaj gárdája(1-2). Azonnal sietősebb is lett a Fehér-csapatnak, melyet Hajnal kapufája is jelzett, de a vetélytárs jól őrizte kapuja előterét, s a távoli átlövésekben sem volt meg a kellő pontosság ahhoz, hogy kiegyenlítsen. A hazaiak helyzete a 18. percben lett még nehezebb, amikor Berecz bombázott Reveland kapujába egy szép figura végén, s ekkor már időt kellett kérnie Fehér Zsoltnak, hogy rendet tegyen a fejekben (1-3). A szünetig azonban már nem változott az eredmény, így az első félidő végén a vendégek lehettek lényegesen elégedettebbek. Nagy változásra lett volna szükség a fordulás után, ám alig egy perc telt el a félidőből, mikor Berecz már a második gólját jegyezte egy újabb komoly védelmi megingás után (1-4). A vendégek negyedik találata után teljesen szétesően, rengeteg hibával játszott a Dunaferr, s ha Reveland nem véd kétszer is bravúrral, még nagyobb hátrányba kerülhetett volna. A 26. percben megtörte hosszú gólcsendjét az Újváros, miután Horváth Norbert fejezett be pontosan egy kontrát, majd még ebben a percben minimálisra csökkentette hátrányát a Dunaferr, méghozzá egy nem mindennapi találattal. Horváth Norbert sarokrúgása ugyanis pont úgy pattant meg Siska Gergő fején, hogy a labda nagy ívben a hosszú felsőbe hullott (3-4). Újra nyílt lett a meccs, s a félidő derekáig mindkét kapusnak több feladata is akadt, nem unatkozhattak tehát azok, akik ezt a találkozót választották esti programjuknak. Az egyre nagyobb fizikai csatában nem maradtak egymásnak adósai a játékosok, igen parázs csata alakult ki, de az idő eközben csak telt, s öt perccel a mérkőzés vége előtt még mindig a vendégek álltak közelebb a sikerhez. Három perccel a lefújás előtt időt kért Fehér Zsolt, s kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött fel a pályára, hogy egyenlíteni tudjanak tanítványai. A kockáztatás azonban most nem jött be, mert továbbra sem sikerült átlőni a vendégek jól tömörülő védelmét, így a Nyírgyulaj 4-3-as, megérdemelt győzelemmel távozhatott a sportcsarnokból. Dunaferr DF Renalpin FC - Nyírgyulaj 3-4 (1-3) Dunaújváros Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland, Schrancz, Fekete, Hosszú, Klacsák. Csere: Ivacs, Horváth, Aradi, Bognár, Hanal, Huber, Hegedűs, Nagy. Edző: Fehér Zsolt. Nyírgyulaj: Pallai, Varga, Berecz, Lovas, Siska. Csere: Kriston, Czerula, Erdei, Tóth, Oxi, Polényi, Pénzes. Edző: Lovas Norbert. Gólszerzők: Horváth N. 3., illetve: Berecz 2, Tóth, Polényi
Fehér Zsolt:Mindenek előtt gratulálok a Nyírgyulajnak a győzelemhez és azon belül Pallainak aki ha ma nem ilyen formába véd akkor 10 góllal kellett volna nyernünk! Mondhatnám Újvaros - Pallai 3-4. Villámgyorsan rendezni kell a dolgainkat mert pénteken újabb mérkőzés vár ránk!
Lovas Norbert: - Az egész meccsen jól játszott a csapat. 30 percig bírtuk erővel azután Pallai Gabi segítségével kivédekeztük a hátralevő időt. Amit kertem a játékosoktól mérkőzés előtt azt sikerült is viszont látnom. Volt szerencsénk is, de úgy érzem hogy tettünk is érte. Nagyon értékes ez a győzelem, hisz a Dunaújváros egy nagyon jó csapat. Sok sikert nekik a továbbiakban.
 - forrás: dunaujvaros.com -