Nagy lépést tett az MVFC a Bajnoki Döntő felé
2018.04.25 | 12:32
A helyzeteivel jobban gazdálkodó Berettyóújfalu Dunaújvárosban győzte le 4-1-re a Dunaferr DUE Renalpin FC futsalosait, így a hazaiak gyakorlatilag lemondhatnak arról, hogy az aranyéremért szálljanak csatába a bajnokság véghajrájában.
Győzelmi kényszerben lépett pályára a Dunaújváros Sportcsarnokban a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a kiváló játékerőt képviselő, s a rájátszás A csoportjában listavezető Berettyóújfalu ellen. Mivel a hazaiak négy ponttal maradtak el a Berettyótól, így, amennyiben ott szerettek volna lenni a bajnoki döntőben, akkor mindenképpen meg kellett volna szerezniük a három bajnoki pontot. Ezt az ellen a vendég gárda ellen kellett volna kivívniuk, amelyik megnyerte az alapszakaszt, és mivel a rájátszásban még nem veszítettek pontot, jelenleg az „A” jelű csoport élén állnak. A két gárda az idén kétszer játszott már egymással, mely találkozók végén mindig a Berettyóújfalu örülhetett a győzelemnek. A csoport rangadója hazai szempontból nem kezdődött jól, hiszen villámgyorsan megszerezték a vendégek a vezetést. Mégpedig egy szerencsétlen helyzet után, hiszen Harmati azt használta ki, hogy nagy igyekezetében elesett a Dunaferr egyik védője, akitől könnyen vette el a labdát, és azt beterelte Reveland kapujába (0-1). A hidegzuhany azonban felrázta Takó Csaba gárdáját, és ritmust váltva átvették a mérkőzés irányítását. Sorban alakította ki helyzeteit a Dunaferr. Hosszú Ádám után Varga Csaba és Fekete Róbert lövései akadtak el a vendég védőkön, majd Tihanyi kapus reflexeit Németh Péter tesztelte. A 6. percben azonban Reveland Zoltánnak is akadt tennivalója, aki Sanchez, majd Da Silva lövéseit hárította. Egy szemre is tetszetős újvárosi akció végén Németh ívelt mértani pontossággal Pál Patrikhoz, de az abból kialakult óriási ziccert nem sikerült gólra váltani. A következő percekben is folytatódott a hazai fölény, melyet Németh és Hosszú bombái mutattak, ám Tihanyi minden alkalommal remekül hárított. A hazaiak irányító játékát időkéréssel próbálta meg megtörni a vendégek szakvezetője, Mullor Cabrera Sergio, ez azonban nem sült el jól, hiszen a folytatásban kétszer egymás után Varga Csaba előtt adódott egyenlítési lehetőség, de a lövések nem találtak kaput. Remek iramban zajlott a derbi, amely attól vált még izgalmasabbá, hogy felpörgette játékát a Berettyó is. Ettől egy kissé beszorultak a saját térfelünkre a hazaiak, de egy remek kontra végén így sikerült Fekete Róbertnek célba vennie a vendégek kapuját. Da Silva bombája után a hazai kapufa mentette meg a Dunaferrt az újabb kapott góltól, melyet követően Szabó Pétert piros lappal jutalmazta a játékvezető. Ekkor már a találkozó 15. percében jártunk, de az egyenlítés sehogyan nem sikerült. Pedig erre minden esélyük megvolt a hazaiaknak, akik szabadrúgás után tűz alá vették a vendég kaput, de eredménytelenül. Ami azonban előnyből nem sikerült, az teljes csapat ellen igen. Mégpedig egy pazar akció végén. Tanítani való passzok után, melyeket Németh és Fekete mutatott be, olyan tisztán maradt a kapu előtt Hosszú Ádám, hogy neki csupán az volt a dolga, hogy begurítsa a labdát a hálóba (1-1). Ez azonban még nem jelentette az első játékrész végét, mert a kapott találat után teljesen felpörögtek a Berettyó idegenlégiósai, akik nyolc másodperc leforgása alatt kétszer is betaláltak a hazai kapuba. Az utolsó percben Da Silva sarkazása csúszott át Reveland kezei és lábai között (1-2), majd azt láthattuk, hogy a középkezdés után Loch Sergio egyedül lép ki a védők közül, aki a dudaszó előtt egy másodperccel eleresztett egy lövést, amely ismét a hálóban landolt (1-3). Így jókor jött a szünet, ahol megpróbálta rendezni gondolatait a Dunaferr. Nem nagy sikerrel. A második játékrész második percében ugyanis Sanchez Javier lövés helyett az emelést választotta, amely jó döntés volt, hiszen a labda pontos ívben szállt át a hazai kapus feje fölött, és pottyant a kapuba (1-4). Tihanyi sarkazása csúszott centikkel mellé, majd a kapuba csereként beáll Rigó László védte először Sanchez, majd Gál lövéseit. 32809e0d-4824-4c5f-b79c-321016dbfb24A 25. percben a gólvonalról kellett kivágnia Némethnek egy vendég lövést, majd ismét Rigó bizonyított, aki Kovács távoli, majd közeli lövéseit hárította lábbal. A félidő közepén Fekete állt közel a szépítéshez, ezúttal azonban a kapufa hárított Tihanyi helyett, aki két perc elteltével Németh átlövését ütötte oldalra. A játék ezen szakaszában remek passzjátékot láthattunk a Dunaferrtől, de azzal nem mentek sokra, mivel mindig az utolsó átadások voltak pontatlanok. Hét perccel a vége előtt a hazai együttes a kapus lehozatalával próbálkozott, melyből Hosszú Ádámnak akadt két átlövése, mely egyikét Tihanyi hárította, míg a második nem talált kaput. Már csak három perc volt vissza, amikor Szeghy kiszorított szögből találta el a kapufa tövét. Ezzel az is eldőlt, hogy ma sem tudja legyőzni a Dunaferr a Berettyóújfalu együttesét, így a vendégek óriásit léptek a bajnoki döntő elérése felé. Dunaferr DUE Renalpin FC - MVFC Berettyóújfalu 1-4 (1-3) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette:Farkas Balázs, Gál Péter, Futó Tamás Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland Zoltán - Németh Péter, Pál Patrik, Fekete Róbert, Hosszú Ádám Csere: Rigó László És Cseresnyés Alex - Schrancz Balázs, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Boldizsár Csaba, Varga Csaba, Szabó Tibor. Vezetőedző: Takó Csaba. MVFC Berettyóújfalu: Tihanyi Csaba - Gál István, Harmati Tamás, Trencsényi János, Loch Sergio Csere: Mezei Dávid - Sanchez Barrena Francisco Javier, Kovács István, Daróczi Dávid, Szabó Péter, Da Silva Gomes Ricardo Amílcar, Takács Zoltán, Henrique Da Silva Rafael Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio. Góllövő: Hosszú illetve Sergio, Javi Sanches, Rafinha, Harmati forrás: dunaújváros Online.hu A mérkőzés felvétele az M4 által: