Nagy lépést tett a Rubeola a bennmaradásért
2019.04.06 | 12:08
Nagy lépést tett a Rubeola a bennmaradásért Sorsdöntőnek is nevezhető meccsre került sor Szigetszentmiklóson, annak ellenére, hogy még több forduló hátra van a középszakaszból. A játéknap előtt a DEAC, Miklós, Csömör hármas fej-fej mellett állt a tabellán, és az egymás elleni mérkőzések dönthetik el, hogy ki kerüli el az utolsó helyet, így ezek igazi hatpontosnak mondhatóak SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL – RUBEOLA FC CSÖMÖR 1-3 (0-0) Szigetszentmiklós, 300 néző Játékvezetők: Futó, Tamási, Surin Szigetszentiklós: Klicsó – Gál, Schrancz, Gergály, Fülöp Cserék: Szacskó – Őászti, Kovács, Sztraka, Faragó, Keresztury, Dénesi, Berta, Bognár Vezetőedző: Somogyi Gábor Csömör: Varsányi Á. – Nehéz, Viz, Husz, Józsa Cserék: Németh – Tősér, Érsek, Gémesi, Apatini, Bita, Dauner, Varsányi  B., Fischer Vezetőedző: Takó Csaba Sárga lap: Keresztury (25’) illetve Viz (32’), Bita (39’), Husz (40’) Gólszerzők: Keesztury (30’) illetve Fischer (25’), Bita (28’, 39’) 56819021_683980195350106_7278089663829508096_n   A tétnek megfelelően igen sokan kilátogattak, és a remek hangulatról a vendégszurkolók gondoskodtak. Mind a két oldalon szinte a legjobb kerettel vághattak neki a találkozónak, a vendégeknél visszatért hosszú sérüléséből Érsek is, akire ismét számíthatott Takó mester. A találkozót a csömöriek kezdték lendületesebben, és ők irányították a játékot, de nagyobb helyzetet nem tudtak kialakítani. Mind a két oldalon sok hibával játszottak a csapatok, főleg az utolsó passzoknál, így igazán ritkán forogtak veszélybe a kapuk. Ahogy telt az idő, a hazaiak átvették a kezdeményezést, de az ő fölényük is meddőnek bizonyult. Ennek következménye, hogy az első félidőben nem esett gól, így a második játékrészre maradt a döntés. A térfélcserét követően a Rubi volt az aktívabb és némi szerencsével megszerezték a vezetést Fischer révén, aki a kapusról lecsorgó labdát kotorta be közelről. 0-1 Néhány perccel később tovább nőttek a vendéglátók gondjai. Bita szerzett labdát a félpálya környékén a kitámadó miklósiaktól, és vezethetett kontrát, és egy okosan elhelyezett lövéssel megduplázta csapata előnyét. 0-2 A Haffner legénység nem sokat gondolkodott és rögtön vészkapusjátékra váltott, annak ellenére, hogy sok idő, 12 perc volt hátra még. A létszámfölényes játék úgy tűnt, nem igazán megy, de aztán Keresztury egy váratlan távoli átlövéssel visszahozta a hazai reményt. 1-2 A Miklós tovább rohamozott kapus nélkül, de nem nagyon volt benne átütőerő, és így több esetben is elveszítették a labdát, de a csömöri játékosok nem céloztak pontosan, így meccsben maradtak a hazaiak, egészen az utolsó előtti percig. Ekkor egy újabb labdaszerzést követően Bita vezethetett ismét kontrát, és most sem hibázott, igaz ezúttal könnyebb dolga volt, hiszen mezőnyjátékos állt a hazai kapuban. 1-3 A maradék időben küzdöttek a hazaiak, de már nem volt esélyük a hátrány ledolgozására, így a Csömöré lett a nagyon értékes három pont, amiért többet is tettek, mint ellenfelük.

55f5f5ca-d7c1-47c2-95c5-9a5edc4727ab

Ezzel a győzelemmel a Takó alakulat nagy valószínűség szerint el is érte célját, hiszen öt pontra van a Miklóstól. A hazaiak igen nehéz helyzetbe kerültek, hiszen a Rubival már nem játszanak, és jelentős távolságba került. Ennek ellenére van még esély a javításra, de ehhez nyerni kellene Debrecenben, ami nem ígérkezik könnyűnek, mint ahogy a Dunaferr vagy a Mezei-Vill legyőzése sem.  50151346_1067581040093985_5223816280850563072_nSomogyi Gábor, Szigetszentmiklós: - Először is Gratulálok a Rubeola csapatának a mai győzelméhez. Nehéz bármit is mondani egy ilyen fontos hazai mérkőzés után, amelyen nem olyan eredmény született, amire vágytunk. Sajnos egy rúgott góllal nem lehet mérkőzést nyerni. A lehetőségeinket nagyvonalúan hagytuk kihasználatlanul, ami megbosszulta magát, mivel ellenfelünk élt gyermeteg hibáinkból kialakuló helyzeteivel. Nincs más út csak az előre! Idegenbeli bravúrokra lesz szűkségünk a bajnokság hátralevő szakaszában, ha még akarjuk őrizni első osztályú tagságunkat Takó Cs.Takó Csaba, Rubeola: - Igazi "melós" mérkőzés volt. A keddi pofon után hatványozottan fontos volt, hogy ne szerezzen vezetést az ellenfél, mert akkor könnyen görcsössé válhatott volna a csapat. Tudtuk, hogy a hazaiak kockáztatni fognak és vártunk a lehetőségre, ami második félidő elején el is érkezett. Ezt követően lezárhattuk volna a mérkőzést, ám sajnos nem találtuk el az üres kaput több alkalommal sem. Mindent egybevetve nem játszottunk jól, de az akarat és a hozzáállás miatt nem érdemtelenül győztünk. Most egy hónap szünet jön számunkra, lesz még min dolgozni...