Nagy lépést tett a Göcsej a feljutás felé
2015.05.18 | 23:04
Nagy lépést tett a Göcsej a feljutás felé SZTE EHÖK SE – Göcsej SK 1 – 4 (1-3) Szeged, 200 néző. Játékvezetők: Kovács Gábor, Zimonyi Péter (Rábel Alfréd) SZTE: Tombácz – Bullás, Ferenczi, Szentes Bíró, Teimel. Cserék: Vastag (kapus), Fülöp, Csamangó, Tóth A., Tánczos, Rutai, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Göcsej: Balikó – Tóth Z., Kottán, Horváth, Halmos. Cserék: Schmidt (kapus), Friss, Szabó, Bogyó, László, Szőke, Nagy. Vezetőedző: Szimán Bálint. Gól: Teimel (11′) ill. Halmos (12′, 18′, 20′ – büntetőből), Szőke (31′) Sárga lap: Bullás (29′) ill. László (12′), Halmos (17′) Az NB I-ért vívott rájátszás harmadik fordulójában az előző körben szabadnapos, első meccsén győzelmet arató SZTE EHÖK SE a Nyírgyulajjal 3-3-s döntetlent játszó Göcsej SK-t fogadta hétfőn este az újszegedi sportcsarnokban. Nagy iramban kezdődött a csapat, nem igazán volt tapogatózás a két csapat között, rögtön egymásnak estek a felek. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, majd az első nagy lehetőség Tóth Attila előtt adódott, aki csak Balikó kapussal állt szemben, de nem tudta elhúzni mellette a labdát, majd tíz perc elteltével egy látványos akció végén László emelt Tombácz kapuja mellé. A 11. percben megszerezte a vezetést a szegedi együttes, Bullás küzdött meg egy felpattanó labdáért a hatosnál, a lecsorgó labdát Teimel kapásból a bal alsóba vágta, 1-0. Nem sokáig volt azonban előnyben az EHÖK SE, egy perccel később Halmos remekül használta ki azt a kis területet, ami adódott előtte, és a jobb sarokba csavart mintegy hét méterről, 1-1. Lendületben maradtak a vendégek, akik előtt több nagy helyzet is adódott, csak Ferenczi hatalmas mentése óvta meg a szegediek kapuját az újabb góltól. Hiába kért időt Cserenkó Szabolcs, a Göcsej továbbra is veszélyesebb volt, Halmos pedig egy kényszerítő után középről, 7 méterről lőtt Tombácz lábai között a kapuba, ezzel megszerezte a vezetést csapatának. Sőt, még a félidő vége előtt mesterhármasig jutott Halmos: Bullás a hatodik faultot követte el a hazaiaktól, így büntetőt lőhetett a Göcsej, amit Halmos nagyon magabiztosan a jobb kapufa belső élére lőtt, ahonnan befele vágódott a labda, így kétgólos vendég előnnyel zárult a félidő. A szünet után veszélyesebben kezdett az SZTE EHÖK SE, de Tóth Attila második nagy lehetőségét sem tudta kihasználni, valamint a kapu előtti utolsó döntések rendre rosszul sültek el az egyetemisták részéről. Tíz perccel a vége előtt gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, még a szerencse is a Göcsejjel volt: három a kettő ellen ugyan nem tudták végigjátszani a zalaiak, de a kipattanó labda éppen úgy pattant meg egy szegedi védőn, hogy az saját kapujában kötött ki, így már hárommal, 4-1-re vezetett a Göcsej. A folytatásban küzdött az EHÖK SE, Balikó kapus is többször nagyot hárított, de nem tudott közelebb férkőzni a szegedi gárda, amely így 4-1-s vereséget szenvedett a Göcsejtől. Bár egy győzelemmel, de még egy döntetlennel is előnybe kerülhetett volna az SZTE EHÖK SE, a nagyon dinamikusan és határozottan futballozó Göcsej 1-0 után fordítani tudott, és elvitte a három pontot Szegedről. Ezzel két forduló után a zalaiak átvették a vezetést a tabellán 4 ponttal, míg az EHÖK SE 3 ponttal az osztályozót érő második helyen áll. A következő fordulóban Pünkösd hétfőn Nyírbátorban egy nagyon fontos meccs vár a szegediekre, hiszen egy győzelemmel bebiztosítanák osztályozós helyüket, míg vereség esetén minden nyitott lenne az utolsó fordulóra. Cserenkó Szabolcs: - jól kezdtük, a szép gólunk megadta a meccsnek az alaphangot. Viszont az ellenfél irányított, nagyon labdabiztosak voltak, ők tűnnek a legerősebbnek a három csapat közül. Nem túlzó az eredmény, ma a két csapat között megvolt ez a három gól. Támadásban voltunk tompábbak, voltak ziccereink, de ezeket ilyen meccsen muszáj belőni ahhoz, hogy valamit produkálj. Főleg fizikálisan voltunk lelassulva, fölösleges faultokat követtünk el. Ezek a momentumok ellenfelünket felfele vitték, minket pedig ha nem is a mélybe, de lefele taszítottak. A hátralévő két meccsünk közül legalább egyet meg kell nyernünk, ami nem lesz könnyű, de nem adjuk fel. Lehet, hogy jókor jött ez a pofon.” Halmos Máté: - Több sebből vérzett a csapatunk, hiszen sérültek hada tizedelte sorainkat. Tudtuk, hogy esetleges vereségünk esetén szinte elérhetetlen előnyre tesz szert a Szeged. Volt, aki nem tudta vállalni a játékot, közülünk többen pedig fájdalomcsillapítóval léptünk pályára. Sajnos nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy elterveztük, de egyetlen pillanatig sem éreztük úgy, hogy elveszítjük a találkozót. Aztán sikerült egalizálnunk és onnantól a mi akaratunk érvényesült. Nagyot küzdöttünk és úgy gondolom megérdemelten hoztuk haza a három pontot! Az otthoni mérkőzéseket meg kell nyernünk, hogy megkérdőjelezhetetlenül mi legyünk az NBII legjobb csapata és elérjük a célunkat. Gratulálok a csapattársaknak és köszönjük a csapatot bíztató szurkolóknak is a támogatást! Forrás és fotó: szegedma.hu