Nagy lépést tett a Fradi az NBI felé a TFSE legyőzésével!
2019.06.09 | 22:29
Nagy lépést tett a Fradi az NBI felé a TFSE legyőzésével! Vasárnap délelőtt került sor a női osztályozóra, ahol a másodosztályú Fradi próbál feljutni az első osztályú TF testén keresztül. Mind a két csapat csalódottan zárta a bajnokságot. Az egyetemistáknak nem sikerült a Miskolc ellen kiharcolni az egyenesági bennmaradást, míg a zöld-fehérek elbukták a DEAC ellen a bajnoki címet és vele együtt a feljutást. Ennek ellenére mind a két félnek itt volt a lehetőség a javításra. A vendégek dolgát nehezítette, hogy edzőjüket, Horváth Gábort legutóbb kiállították, így ezúttal nem ülhetett a kispadon.   Osztályozó a női NBI-ért, 1. mérkőzés: FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA - TFSE 5-1 (1-0) Népliget, 100 néző Játékvezetők: Apkó, Nyekita, Csete FTC: Móczik - Bognár En., Haraszti, Balázs, Tagyi Cserék: Gruber, Horváth F., Králik, Bernhardt Be. Vezetőedző: Soóky Norbert TFSE: Terdik - Bede, Koch, Janicsek, Török Cserék: Kardosi, Bobok, Kajdy, Winternitz A., Winternitz K., Molnár-Sáska, Juhász Megbízott edző: Korozmán Krisztián Sárga lap: Janicsek (27.) Piros lap: Gruber (30.) Gólszerzők: Králik (6.), Gruber (25.), Balázs (28., 39.), Bognár En. (31.), ill. Koch (30.) MAC_4877 A Fradi kezdett agilisabban és letámadta ellenfét, ami nem ízlett az egyetemistáknak. A vendéglátók több esetben is labdát szereztek és helyzeteket dolgoztak ki, de a vendégkapus rendre a helyén volt, egészen a hatodik percig. Ekkor már ő is tehetetlen volt Králik bombájánál, ami a léc alá vágódott. 1-0 A hazaiak maradtak lendületben, és jöttek az újabb lehetőségek, de rendre kimaradtak. Az egyetemisták a játékrész második felére kezdtek ébredezni, és több esetben eljutottak a hazai kapuig, de a zöldek kapusa is a helyén volt. A sok helyzet ellenére nem esett több gól, így egy gólos hazai vezetéssel fordulhattak a csapatok. MAC_4999 A második játékrészt is a Ferencváros kezdte jobban, és hamar megduplázta előnyét. Králik szerzett labdát az ellenfél hatosánál, és remekül tálalt Gruber elé, aki közelről nem hibázott, így már kettő volt közte. 2-0 Nem telt el két perc, és az egyetemisták gondjai tovább nőttek. Egy újabb Fradi labdaszerzést követően Haraszti hozta ziccerbe Balázst, aki remekül passzolt a kapus mellett a kapuba, így már jelentős volt az előny. 3-0 Úgy tűnt, eldől a mérkőzés, de jött a fordulat a játékrész derekán. Gruber szabálytalankodott utolsó emberként, amiért jogosan kiállította a játékvezető, így a hazaiak emberhátrányba kerültek. A vendégek sokat nem tétováztak, és Koch révén hát másodperc alatt kihasználták az emberelőnyt. 3-1 A zöld-fehér lányok nem estek kétségbe, és gólra góllal válaszoltak. Rögtön a középkezdés utána Bognár lőtt gyönyörű gólt a bal felső sarokba, visszaállítva a három gólos különbséget. 4-1 A hátrány tudatában többet próbált támadni és kockáztatni a TF, és így a hazaiaknak még több lehetőségük akadt, de a vendégek kapusa újabb bravúrokat mutatott be, meccsben tartva csapatát. A hajrában mind a két oldal előtt adódott bőven gólszerzési lehetőség, de betalálni csak a hazaiaknak sikerült. Az utolsó előtti percben egy szép kontra végén ismét Balázs volt eredményes, aki beállította az 5-1-es végeredményt. MAC_5058 Annak ellenére, hogy a vendégeknek is voltak helyzeteik, kapusuknak, Terdiknek köszönhetik, hogy nem kerültek nagyobb hátrányba az első meccset követően. Az odavágó alapján hatalmas fordulatnak kellene következnie a visszavágón, hogy az egyetemisták megőrizzek első osztályú tagságukat. FH Soóky Norbert vezetőedzőSoóky Norbert, FTC: - Az első félidőben sajnos ismét sok helyzetet hagytunk ki, de szerencsére a második félidőre összekapták magukat a lányok koncentráció terén és sikerült gólokat szereznünk. Azt gondolom, hogy a mai napon ellenfelünk felé nőttünk, jogosan sikerült megnyernünk a találkozót. Természetesen nem dőlünk hátra, készülünk a visszavágóra is! Horváth GáborHorváth Gábor, TFSE: - Ezen a mérkőzésen sikerült lerombolnunk mindent, amit egész évben építettünk. Ha valaki először látta volna a csapatunkat a mai napon, az azt gondolhatná, hogy az egész szezonban nem gyakoroltunk semmit és életünkben először futsalozunk. A fontos mérkőzéseken sorra előjön a probléma, hogy amikor igazán kellene nem rúgjuk be a helyzeteinket, illetve a védelmünkben kapitális egyéni hibákat vétünk. Sajnos az első perctől belementünk egy olyan kapkodásba, rohanásba, ami ellenfelünknek kedvezett. Mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, de a Fradi előbb megnyugodott és így megérdemelten győzött végül ebben az arányban is. Az első félidő alapján egyáltalán nem volt benne ilyen eredmény, de a második játékrészre teljesen szétestünk. Az egyéni gyenge teljesítmények mellé volt eset, hogy kedvetlenség és minden alázatot nélkülöző játék is párosult, ez az egyetlen eleme a futballnak/futsalnak amit nem tűrök el a pályán. Remélem a játékosok csak negyed annyira szégyellik magukat a mai produkcióért, mint a stáb tagjai. Gratulálok ellenfelünknek! Visszavágó: TFSE – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA Budaörs, Városi Sportcsarnok Június 15. Szombat, 17:00