Nagy lépés az alapszakasz győzelem felé
2018.02.24 | 08:50
Nagy lépés az alapszakasz győzelem felé Igazi rangadó várt a két csapatra, és a meccs kimenetele az alapszakasz elsőség szempontjából volt létfontosságú mindkét félnek. Az ETO-nak nélkülöznie kellett Juanrát, míg a másik oldalon Javi, Rábl és Magyar sem játszhatott sérülés miatt. MVFC BERETTYÓÚJFALU - RÁBA ETO 6-3 (3-3) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette: Szilágyi - Tamási - Deme MVFC: Mezei D. – Da Silva Gomes, Harmati T., Trencsényi J., Henrique Da Silva Cserék: Tihanyi Cs., Kovács I., Darócz D., Szabó P., Gál I., Nagy D., Takács Z., Loch Sergio, László M. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio ETO: Alasztics M. – Klacsák B., Alex Constantino, Sáhó K., Dávid R. Cserék: Klcsó G., Szücs Á., Papp B., Tama Á., Martinez Gerard, Bognár B. Vezetőedző: Javi Rodriguez Gólszerzők: Gál I. (4p, 23p, 40p), Harmati T. (8p), Loch Sergio (20p), Da Silva Gomes (36p), illetve Klacsák B. (8p), Alex Constantino (15p, 19p) Sárgalap: Loch Sergio 20p, Klacsák B. 34p, Tama Á. 35p Kiállítva: Alex Constantino 23p

Az MVFC lépett fel inkább kezdeményezőbben már az első percektől, több helyzetet is kialakítottak mint a Győr, a hazai kapu kevésbé forgott veszélyben, Klacsák ziccerénél kellett Mezei Dávidnak védenie. A negyedik percben egy szép akció végén Gál talált be Rafinha passzából. A vezető gól után mezőnyjáték következett kevesebb veszélyes akcióval, egészen a nyolcadik percig, amikor Klacsák egyenlített, de gólra góllal tudott válaszolni a hazai csapat Harmati szerzett újra vezetést az MVFC-nek. A félidő második felében az ETO többet birtokolta a labdát mint korábban, s két hazai védelmi hibát kihasználta a Győr, mindkétszer Alex büntetett. Az utolsó másodpercekben azonban a hazaiak brazilja, Serginho helyezett Alasztics mellett a kapuba. 96f7356b-f11a-41c2-8558-8715f121151aA szünet után fokozódtak az izgalmak, hiszen Alexet kiállították, s az emberelőnyt rögtön gólra váltotta a Mezei-Vill. A hangulat is egyre jobb lett a csarnokban, a hazai játékosok lelkesedése egyre nőtt az idő előrehaladtával. A Győr vészkapus játékra váltott, Dávid Richárd állt be ebbe a pozícióba, de hiába támadtak emberelőnyben nem tudtak újabb gólt szerezni. Amílcar azonban be tudta venni a vendég kaput, ezután már inkább a labdatartásra koncentráltak a hazaiak, s a legvégén Gál is eredményes volt újra, így az a kérdés is eldőlt melyik csapat nyeri a rangadót. Egy jó iramú mérkőzést játszott egymással a két csapat, ahol a vendégek megérezték Juanra és a második félidőben Alex hiányát. Az MVFC úgy hozta ezt a mérkőzést, hogy voltak hibák is, de szinte végig domináltak Trencsényiék, megérdemelten gyűjtötték be a három pontot. A két csapat ezzel helyet helyet cserélt a tabellán. [gallery ids="97569,97570,97571"]