Nagy csatában maradt alul a DEAC
2020.02.18 | 11:48
Az NB I-es futsalbajnokság alapszakaszának utolsó, 18. mérkőzésén a Haladás VSE nagy csatában gyűrte le a vendég Debrecent.
A meccsnek különösebb tétje nem volt, hiszen az korábban eldőlt, hogy a Haladás másodikként zárja az alapszakaszt, a Debrecen pedig már lecsúszott a felsőházról. A hazai csapatból Milos Simic és Dróth Zoltán személyében két kulcsember hiányzott eltiltás miatt. Haladás VSE–Debreceni EAC 3-2 (1-1). Szombathely, 450 néző Vezette: Borbás - Ibriksz -  Janitz. HVSE: Sásdi – Hajmási, Madson, Gerencsér, Luis Garcia. Csere: Gyimesi (kapus), Horváth P., Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Dávid, Szakasics, Péter, Vas, Vidák. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon. DEAC: Krajci – Kántor, Szabó L., Szabó T., Varga. Csere: Dobi (kapus), Somogyi, Tóth, Nyeste, Rácz, Haraszti, Békési. Edző: Elek Gergő. Gólszerzők: Hajmási (18.), Sipos (25.), Vas (38.), ill. Rácz (13.), Vas (32., öngól). 03halideac200217CSG8126 Nagy lendülettel nyitott a Haladás, a Debrecen védekezésre kényszerült – de jól védekezett. És olykor kontrára is futotta az erejéből. A percek múlásával egyre nagyobb fölényben játszott a házigazda, alig, alig volt a labda az amúgy roppant lelkes vendégeknél. Sorjáztak a szombathelyi helyzetek, de jól védett a vendégek ifjú hálóőre, ha pedig bajban volt, mindig közbelépett egy debreceni láb – Horváth Péter löketénél pedig a kapufa mentett. Aztán a 13. percben váratlanul vezetést szerzett a vendég: Rácz sodort be – jól láthatóan – kézzel egy megpattanó labdát közelről. A gólt megadták a játékvezetők… Rákapcsolt a Haladás, de a jobbnál jobb helyzetek is kimaradtak. A debreceni reteszt aztán Hajmási törte fel, egy szögletvariáció végén bombázott a kapuba. Végül 1-1-es döntetlennel zárult az első félidő. 10halideac200217CSG8046 Fordulás után sem változott a játék képe, nem csökkent a hazai nyomás. De a Debrecen nem adta olcsón a bőrét, küzdött keményen. Sipos viszont szemfüles góllal növelte a szombathelyi előnyt. Támadásban, lendületben maradt a HVSE – nagyon érett az újabb szombathelyi gól. Mivel azonban sok hazai helyzet kimaradt, így életben maradt a DEAC. Sőt egy öngól „segítségével” ki is egyenlített (32. perc: 2-2). Akkor már nagyon kitámadott, nagyon nyerni akart a Haladás, kellett védenie Sásdinak is. Hajmási a kapufát forgácsolta szét. Az utolsó bő két percben már vészkapussal rohamozott a Haladás. Sikeresnek bizonyult a taktikai húzás: egy kijátszott figura végén Vas fejelt közelről a debreceni kapuba (3-2). Innen pedig – bár volt helyzete – nem tudott felállni a vendég. Nagy csatában, de megérdemelten nyert a Haladás. A 2019/2020 évi bajnokság alapszakaszának végeredménye