Nagy csata után, előnyben a Romhány!
2017.05.25 | 14:10
Nagy csata után, előnyben a Romhány!  Ahogy a beharangozóban írtuk, a fiatalos lendület találkozott a rutinnal, és nagy kérdés, melyik ér többet jelenleg az NBII bajnoki elődöntőjében. SZIGETSZENTMIKLÓS ARTIFEX – ROMHÁNY SE 2-3 (0-1) Szigetszentmiklós, 200 néző Játékvezetők: Viczián, Flinta SZTK: Hoffer – Gergály, Dauner, Appl, Kovács Cserék: Trautman – Urbán, Sélley, Farkas, Spáth, Fülöp, Lukács, Gál, Gelencsér Vezetőedző: Haffner György Romhány: Matus – Nagy, Veres, Gregus, Takács Cserék: Gál – Pászti, Ruzicska, Főfai, Torma, Nagy Edző: Nagy Attila Sárga lap: Fülöp Gólszerzők: Spáth (31’), Gergály (40’) illetve Gelencsér (öngól, 19’), Pászti (31’), Gergály (öngól, 32’) Ahogy a beharangozóban írtuk, a fiatalos lendület találkozott a rutinnal, és nagy kérdés, melyik ér többet jelenleg az NBII bajnoki elődöntőjében. Nagy lelkesedéssel kezdtek a hazaiak, akik próbálták letámadni ellenfelüket, de a vendégek nem ijedtek meg. Helyzetek adódtak mind a két oldalon, de gólt nem sikerült szerezni. A vendégeknél többször jött előre a kapus, ami kicsit meglepte a vendéglátókat, de kihasználni nem tudta lehetőségeit a Romhány. Szinte már mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlen szünetre, megtört e gólcsend, és a vendégek megszerezték a vezetést egy kissé szerencsés góllal.

A térfélcserét követően ment az eredmény után a Szigetszentmiklós, de nem talált fogást ellenfélen, akik egyik nagy fegyverükkel, az öt a néggyel próbálkoztak, ami inkább labdatartásból állt, de azért helyzetekig is eljutottak. Gólt sokáig nem láthattak a kilátogató szurkolók, majd a játékrész közepére felpörögtek az események. A 31. percben egalizáltak a hazaiak, de épphogy felkerült az eredményjelzőre a góljuk, már kettő volt a hátrányuk A rutinos vendégek két hazai védelmi hibát kihasználva két gyors találatot jegyeztek, amivel megnyugtató előnyre tettek szert. A biztos vezetés tudatában tovább lassították a játékot, és próbálták tartani a labdát, ami egész jól is sikerült, egészen az utolsó percig, ekkor Gergály szépített, amivel sokkal jobb helyzetbe hozta csapata esélyeit a visszavágót illetően. Az első meccset követően az előny a Romhánynál, de az egy gólos különbség ledolgozható, így abszolút nyitott a párharc győztesének kiléte. Ami biztos, hogy Nagy Gáboréknál az előny, aminek tudatában játszhatják megszokott játékukat. Folytatás pénteken, Üllőn.

2024.05.05 | 09:30
2024.04.29 | 13:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00