MVFC Berettyóújfalu – RÁBA ETO 3-7
2015.03.01 | 08:14
MVFC Berettyóújfalu – RÁBA ETO 3-7 MVFC Berettyóújfalu – RÁBA ETO 3-7 (3-1) Kiskunfélegyháza, 500 néző Játékvezetők: Kovács G., Viczián, Futó, Flinta MVFC: Tihanyi, Komáromi, Nagy T., Rábl, Dávid Cserék: Mezei: - Lovas, Szabó, Gál, Trencsényi, Sánta, Birinyi, Hajdu, László Vezetőedző, Turzó József ETO: Matkovics – Lódi, Juanra,, Solano, Dróth Cserék: Tóth Gy., Balázs – Harnisch, Palameque, Noe, Vevé, Sáhó, Püspök, Mimi Vezetőedző: Jordi Illa Sárga lap: Gál I. 11 ' illetve Harnisch 5’, Dróth 16', Vevé 36' Gólszerzők: Rábl 5’ , Juanra (ög) 6’ , Nagy T. 8'  illetve Dróth 1’ 21', Trencsényi (ög) 27'., Noé 31', Tihanyi (ög) 33', Juanra 35', 37' Mind a két csapatot elkísérte szurkolótábora, így jó hangulatban kezdődhetett a találkozó. Sokat nem ismerkedtek a felek, hamar egymásnak estek, és már az első percben gólnak tapsolhatott a publikum, legalábbis a győri szimpatizánsok. Egy szögletet követően Dróth érkezett a hosszún. Elsőre még csak kapufát találta el, de a visszapattanót már bepofozta. A folytatásban is a Győr volt lendületben és többször kellett Tihanyinak bravúrral védenie. A szorításból az 5. percben jött ki a Mezei, és egy perc alatt fordított, két szabadrúgást követően. Előbb Rábl szúrt bele a lövésbe, majd a következő Juanráról pattant saját kapujába. Nem sokkal később tovább nőttek a győri gondok, mert két minutummal később egy gyors kontrát követően Nagy Tamás is beköszönt, így már kettő volt a bajnok előnye. A Turzó-legénység remekül játszott, és az ETO nem tudott mit kezdeni a zárt védekezés ellen, így szünetig nem jött össze a szépítés. A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első, Dróth góllal, amivel ismét nyílt lett a találkozó. Ekkor kevesen gondolták, hogy beindul az ETO henger, pedig így történt. Lendületbe jöttek a győriek és csak idő kérdése volt, hogy kiegyenlítsen, ami a 27. percben következett be, egy szerencsés megpattanó góllal. Kezdődhetett minden elölről. A félidő derekán Dróthék megszerezték ismét a vezetést Noé révén, majd egy perccel később egy szerencsétlen öngóllal már két gólos volt a Mezei hátránya. Rögtön levitték a kapust, de nem jött össze a szépítés, csak egy kapufáig jutottak. A hajrában aztán eldőlt a találkozó. Juanra duplázott, amivel bebiztosította a győzelmet. Hiába játszott jól a Mezei az első játékrészben, a győriek kiváló második félidei teljesítményükkel rászolgáltak a sikerre, amivel ismét bejutottak a döntőbe. Lódi Tamás, ETO: - Nagyon Jó meccset játszottunk, igazi kupacsata volt. Az első félidőben, ami nekik befelé pattant, azt visszakaptuk a második játékrészben. Úgy érzem, az ötödik gólnál dőlt el a mérkőzés. boldogok vagyunk, hogy bejutottunk a fináléba. Természetesen célunk, hogy megvédjük a címünket. Turzó József, MVFC: - Az első félidő alapján nem volt benne a mérkőzésbe ez, és úgy érzem nem volt ekkora különbség. Sajnos kulcsjátékosaink, kulcspillanatokban hibáztak, ami nem megengedhető egy ilyen mérkőzésen. Talán emiatt alakult így. Az ETO győzelme így megérdemelt.