2008.02.03. (Vasárnap) 17.30 Szentes Városi Sportcsarnok
Szentes, 100 nézõ

Szentes FSE - Villar-Pi Plusz Tolna-Mözs 1-2 (1-0)

A tavaszi szezon elsõ fordulójában a legnagyobb hagyományokkal rendelkezõ Szentes otthonában látogattunk, ahol még soha nem sikerült nyernie a csapatnak.

Nagyon tompán kezdtük a mérkõzést, kevés mozgás, pontatlan játék jellemezte a csapatot. Az elsõ kapura lövésünk a 9. percben volt. A 14. percben egy kapu elõtti kavarodás után Milovanovics góljával megszerezte a vezetést a hazai csapat (1-0).

A második félidõben már az elsõ támadásvezetésbõl lehetett látni, hogy egész más ritmusban fog játszani a csapat. Felgyorsult a csapat játéka, több helyzetet is kidolgozott, de a kapufa élérõl kétszer is kifelé pattant a labda.  A 28. percben aztán megtört a jég, Simon Bogi volt eredményes (1-1). Ezután mindkét kapu elõtt voltak lehetõségek. Kapusunk Malik Katalin több esetben is bravúrral védett. A 35. percben sikerült megszerezni a vezetést Varga Adél lövése után (1-2). Ezután voltak még lehetõségek hogy tovább növeljük az elõnyt, de kimaradtak a helyzetek.

Összességében a második félidõben nyújtott játékunknak köszönhetõen sikerült megfordítani a mérkõzést. Fontos volt, hogy nehézségeink ellenére végig bírtuk erõvel és lányok szíve is a helyén volt.

Wiesner József: Az elsõ félidõben tompán, körülményesen, kevés mozgással játszottunk. A második félidõben felgyorsult a játékunk, több helyzetet dolgoztunk ki, és nagy küzdelemben sikerült fordítani a szervezetten játszó Szentes ellen.