Most se bírt a DEAC a Veszprémmel
2022.03.26 | 19:30

Az NB I-es férfi futsal felső-ház 5. fordulóját Debrecenben rendezték meg, ahol Fehér Zsolt alakulata a DEAC együttesével csaphatott össze.

Az első félidőben kicsit álmosan kezdett a hazai együttes, hiszen már a 2. percben Rutai Balázs megszerezte a veszprémiek előnyét (0-1). Egy perc elteltével Tatai József találata vált érvényessé, így az állás 0-2-re változott. A debreceni alakulat igyekezett faragni az eredményen, és egy szép szögletből Berecz Rafaelnek adódott nagy esélye, de Spandler remekül védte kapuját. Mindkét oldalon folyamatosan akadtak jobbnál jobb támadások, először Oliveira lövését blokkolta Krajcsi, majd Spandlernek kellett újra bravúroznia egy szépen felépített DEAC támadás ellen. Spandler eszén nem lehetett túl járni, hiszen Berecz és Rácz is próbálkozott, de az eredményen nem tudtak javítani. Egy veszprémi szabadrúgást követően, Krajcsi hárított egy nagyot, azonban a kipattanót Tatai találta el jól (0-3) majd pár perccel később Rutai szerezte meg a második találatát, így Fehér Zsolt csapata a félidőben 0-4-es eredménnyel vonulhatott be az öltözőbe.

A második játékrészben nagy elánnal kezdett a hazai csapat, ezek ellenére Tatai triplázott a 24. percben, így a veszprémiek előnye 0-5-re nőtt. A 27. percben Thiago tudott javítani a hazai csapat hátrányán és egy szabadrúgásból vette be a vendégek kapuját (1-5.) A továbbiakban a Debreceniek leginkább 5vs4-ben próbáltak támadni, ami eleinte az előnyükre vált, hiszen Thiago passzolta be a kapu elé a labdát, ami öngól formában Komáromin pattant meg és változtatott irányt a kapuba. (2-5). A nagy iramú játékot a DEAC továbbra is 5vs4-ben játszotta és ez által újra szépíteni tudtak egy jól felépített támadásból ahol végül Harmati juttatta a hálóba a labdát (3-5). A játék végéig a debreceniek csak a kapufát találták el több alkalommal is, emiatt már nem született több hazai gól, így Fehér Zsolt együttese először szögletből tudott érvényesülni, amit szintén Tatai fejezett be egy lövéssel (3-6), majd üres kapura megszerezte az ötödik idegenbeli találatát is (3-7). A végső eredményt Rutai állította be, aki szinte besétált a labdával a hazaiak kapujába (3-8).

Férfi futsal NB I felsőházi rájátszás, 5. forduló:
DEAC – Balaton Bútor FCV 3-8 (0-4)
Debrecen, DESOK Sportcsarnok.
Vezette: Futó - Czene-Joó - Róka

DEAC: Krajcsi – Faragó, Szentes-Bíró, Siska, Harmati.
Csere: Dobi, Tóth B., Rodrigo, Thiago, Rácz, Berecz, Sándor, Sebestyén, Szabó J.
Vezetőedző: Elek Gergő.

Balaton Bútor FCV: Spandler – Tatai, Pál, Komáromi, Rutai.
Csere: Koncsol, Fridrich, Ton, Sergio, Bencsik, Molnár D., Dorogi.
Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Gólszerzők: Thiago (26.), Szentes-Bíró (29.), Harmati (31) ill. Rutai (2., 17., 39.), Tatai (4., 15., 23., 37., 38.)

Elek Gergő: - Először is el kell mondanom, hogy nagyon büszke vagyok a csapatomra! A srácok keményen dolgoznak az edzéseken, de nem hagyják nekik, hogy egyenlő körülmények között vívjanak meg egy mérkőzést. Nagyon sajnálom a fiúkat, mivel vért izzadnak, de nem a pályán dőlnek el a dolgok… Nyilván akadtak hibáink, de most nem ez a legfontosabb.”