Most nyerni tudott az MVFC a Fradinál
2018.03.30 | 08:20
Úgy kezdődött a mérkőzés ahogyan a legutóbb Berettyóújfaluban, már az első percben vezetést szereztek Trencsényiék.. Ezúttal Amilcar vette be a Fradi kapuját, jobb oldalról, éles szögből talált be.
FÉRFI FUTSAL NB I, RÁJÁTSZÁS, II. FORDULÓ FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–MVFC-BERETTYÓÚJFALU 4–5 (0–3) Elek Gyula Aréna VezetteFarkas, ifj. Hartung, Cserna
FTC: Vámosi – Komáromi, Szabó Zs., Juhász, Horváth B. Csere: Tóth Gy. (k), Safar, Karacs, Andorka, Jenei, Keresztury, Bencze, Vattamány. Játékos-edző: Safar Tony  MVFC: Mezei – Gál, Amílcar, Trencsényi, Rafael Csere: László, Francisco, Kovács I., Szabó P., Harmati, Takács Z., Loch. Vezetőedző: Mullor, Carbera Sergio
Góllövők: Amílcar (1., 9., 40.), Rafael (11., 25.), ill. Jenei (24.), Karacs (27.), Horváth B. (36.), Keresztury (40.)
A vendégek  kezdeményeztek, az FTC görcsösen játszott, nem úgy, ahogyan valójában tudnak. A vendégfölény még két gólt hozott a félidő feléig, előbb Amilcar bombázott a hálóba, majd a portugál kiugratásából Rafinha volt eredményes.
A Fradi aktívabb lett, helyzetek is adódtak, de valami nem működött náluk ebben a játékrészben. Élénkebben kezdte viszont a második félidőt a fővárosi csapat, bátrabban jöttek ki a szünet után Safarék. Sikerült is szépíteniük igen korán egy szöglet után egy lépésről kellett a kapuba gurítani, de Rafinha kevéssel a kapott gól után ismét három gólosra növelte a vendég előnyt. Nyíltabb volt a meccs és izgalmasabbá is tette az összecsapást, hogy a Fradi újabb találatot ért el, majd már vészkapus játékból feljöttek 4-3-ra.
Ment előre tovább a Ferencváros, de az utolsó percben Amilcar egy kontrát fejezett be góllal és hiába szerzett még egyet a Fradi, már az egyenlítés nem volt lehetőség. Az első félidőben kisebb hibáktól eltekintve az MVFC sokkal magabiztosabban játszott ellenfelénél és megérdemelten vezetett. A szünet után a Fradi jobban koncentrálva visszajött a meccsbe és izgalmassá tette a találkozót.
Az A csoport másik mérkőzésén Nyírgyulaj - Dunaferr 2-3 (1-2)