Most nem borult a papírforma
2015.05.12 | 08:34
Ezúttal nem sikerült megnehezítenie a Győr dolgát a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapatának. A bajnoki címre törő vendégek a mérkőzés nagyobbik részében jobban, pontosabban játszottak az egyébként derekasan küzdő Baranyai-csapatnál, s végül megérdemelt, 6-2 arányú győzelmet arattak.
A bajnoki címre törő, s jelenleg is listavezető Rába ETO gárdáját fogadta a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Az összecsapás esélyesei a vendégek voltak, de Baranyai Pál együttese is a bravúrra készült, méghozzá nem alaptalanul, ugyanis február elején, egy emlékezetes, 4-4-es végeredményt hozó találkozón már sikerült pontot rabolnia a zöld-fehérektől. Ahogy az várható is volt, az ETO kezdte aktívabban a találkozót, Rigó kapusnak bőven volt dolga az első percekben, de szerencsére sikerült átvészelni ezt az időszakot. Az első négy-öt perc nagy győri nyomását követően felbátorodott a Dunaferr gárdája is,mely egyre gyakrabban ért fel ellenfele kapujához, ám a befejezéseknél rendre rossz megoldást választottak Nagy Attiláék. A nyolcadik percben mégis a Rába szerezte meg a vezetést, miután egy pontrúgásnál Noe-t hagyták üresen, s a vendégek légiósa hét méterről nem is hibázta el a helyzetet (0-1). A bekapott gól meg is zavarta a hazaiakat, így újra a vendégek percei következtek, Dróth szép lövése után a 13. percben már 0-2-es állást mutatott az eredményjelző. Két perccel később már hárommal mentek a vendégek, miután Miguel is bevette a hazai kaput, s mivel az ETO láthatóan nem akarta elkövetni az alapszakaszban vétett hibáit, bizony eldőlni látszott a találkozó (0-3). A térfélcserét követően másfél percig reménykedhettek a feltámadásban a hazai drukkerek, ám Dróth remek kapáslövése végleg szertefoszlatta a pontszerzési reményeket (0-4). A Renalpin becsületére váljék, hogy ekkor sem adta fel a küzdelmet, de ezen az estén egyértelműen jobb volt a győri csapat, mely a folytatásban is sorozatban alakította ki a helyzeteket, de rendre ki is hagyta azokat. A félidő derekán kezdett ébredezni a Dunaferr is, ám Ivacs, majd Nagy Attila is ziccert hibázott, így elmaradt a remélt szépítés. A kihagyott helyzetekre góllal sőt, gólokkal válaszolt az ETO, mely a 30.percben kétszer is mattolta az egyébként jól védő Rigó kapust, a kiütés szélére sodorva ezzel a dunaújvárosi együttest (0-6). Jelentős hátránya ellenére is szépen harcolt azonban a Renalpin, és Szente bombagóljával teljesen megérdemelten szépített a 34. percben (1-6). A véghajrában mindkét gárda előtt több lehetőség adódott az újabb találatok szerzésére, ami végül Ivacs révén a hazaiaknak jött össze a 40. percben (2-6). Jól küzdött a Dunaferr együttese, de a vendégek ismét bizonyították, hogy miért is küzdenek a bajnoki címért, s végül megérdemelt győzelmet aratva erősítették meg első helyüket a tabellán. Dunaferr DF Renalpin FC – Rába ETO 2-6 (0-3) Dunaújváros, Vezette: Moldván, Zimonyi, Harmath Dunaferr DF Renalpin FC: Rigó, Szente, Schrancz, Aradi Nagy R. Csere: Gábor, Nagy A., Ivacs, Togoi, Huber, Szabó. Edző: Baranyai Pál. Rába ETO: Tóth - Solano, Juanra, Dróth, Mimi Csere: Matkovics, Lódi, Harnisch, Palomeque, Noé, Püspök, Bognár, Sáhó Edző: Jordi Illa Solé Gólszerzők: Szente a 34., Ivacs a 40. illetve: Noe a 8. Dróth a 13. és 22., Miguel a 15., Everton a 30, Palomeque a 30. percben.
 - forrás: dunaujvaros.com -
-Futsal: Dunaújváros-Győr - fotó: Ónodi Zoltán