Most a Berettyóújfalu volt a jobb
2015.04.01 | 09:19
Most a Berettyóújfalu volt a jobb Aramis SE – MVFC Berettyóújfalu 1-4 (1-4) Budaörsi Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Kovács Gábor Péter, Stumpf Tamás, Wittner József Aramis SE: Sikur - Frank T., Hosszú, Horváth Sz., Csopaki Cserék: Kovács, Farsang, Jovánczai, Roni, Horváth N., Boldizsár, Sebestyén, Klacsák B. Vezetőedző: Frank Tamás MVFC-Berettyóújfalu: Tihanyi - Sánta, Komáromi, Rábl, Nagy T. Cserék: László, Gál, Trencsényi, Lovas, Szabó P., Dávid, Birinyi Vezetőedző: Turzó József Gólszerzők: Jovánczai (11') ill. Sánta (5'), Nagy T. (17'), Rábl (18', 19') Sárga lap: Frank T. (20'), Roni (24'), Boldizsár (27'), Horváth N. (35') ill. Komáromi (33') Piros lap: Sikur (15') A bajnokság második helyén álló, és címvédő Berettyóújfalu a bronzérmes helyen álló Aramis otthonában győzött, és ezzel továbbra is tapad a Győrre. Kisebb belgyógyászati jelentéssel is felért Budaörsön a hazai csapat névsorolvasása. Korozmán, Sámson és Soós sérült, az egyik Horváthnak fáj a lába, és még legalább ketten vannak messze az egészségestől. De így is nagyon szeretnénk nyerni, fejtegette a helyi TV riporterének Korozmán Krisztián. Az azonban már az első percben látható volt, hogy ezen a napon ez nehezen fog menni. Az MVFC ugyanis sokkal nagyobb elánnal vetette magát a küzdelembe, mint a két csapat legutóbbi meccsén. (akkor az Aramis nyert 4-1-re a bajnok ellen). Az igyekezet már majdnem az első percben eredményt hozott, de ekkor még kihagyták a vendégek a ziccert. Nem úgy öt perc múlva, amikor Sánta célozta meg a szaggatottról a felső sarkot. Sikur tehetetlen volt a nagy lökettel szemben. A gól némiképp felrázta a hazaiakat, oly annyira, hogy egyenlítettek is. Sikur dobott ki egy labdát a túlsó kapuig, ahol azt Jovánczai kezelte le, majd lőtt fordulásból. Labdája mindkét kapufát eltalálta, majd a hálóba csorgott. Kiegyenlítettebbé vált a játék képe, egészen a tizenötödik percig, ekkor Trencsényi ugrott ki a labdával, Sikur kivetődött elé, és a büntetőterületen kívül, kézzel ért a labdához. A két játékvezető habozás nélkül kiállította, és mint kiderült, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Az MVFC ugyanis három perc alatt, három gólt lőtt. Az első játékrész utolsó eseménye Frank Tamás sárga lapja volt. Az Aramis játékos-edzője összekoccintotta Komáromi Péter lábát. Nem volt durva, kirívó szabálytalanság. A Berettyó játékosa viszont (meglehetősen sportszerűtlen módon) hangosan sikoltva esett óriásit, majd kaján mosollyal nyugtázta, hogy a bírók megették a cselét… A dolog csak azért volt furcsa, mert az Aramis, és a Berettyó játékosai között nem ilyen a viszony. A második félidőben nem esett újabb gól. Többnyire brusztolás folyt a pályán, a további látványos akciók elmaradtak. Az Aramis mezőnyfölényben játszott, de kapura nem jelentettek igazán veszélyt. Frank Tamás: - Sajnos meglátszott a csapaton az egy hónapos pihenő, és tompán egy két sebességi fokozattal alacsonyabban játszottuk le a mérkőzést. Ellenfelünk végig kézben tartotta a mérkőzést és megérdemelten nyert! Turzó József: - Nehéz mérkőzésre számítottunk, és ez be is igazolódott. Sikur kiállításáig egyik csapat sem tudott jobb lenni a másiknál, de éltünk a lehetőségeinkkel, és a végén megérdemelt győzelemnek örülhettünk egy nagyon jó Aramis ellen.