Móron botlott a TF!
2015.11.05 | 12:31
Móron botlott a TF!   ALBA REGIA FUTSAL – TFSE 7-5 (0-3) A TF számára kötelező volt a három pont, ha fel akar zárkózni az élbolyra, sé a dobogó közelébe kerüljön. Ehhez mérten játszottak az első félidőben, ahol magabiztos, három gólos előnyre tettek szert. Talán szünetben már elkönyvelték a győzelmet, de a hazaiak nem adták fel, és sokadszor bizonyítják, hogy vesztett állásból is tudnak pontot szerezni. Ezúttal is így történt. Hiába vezettek az egyetemisták 4-1-re, jött egy érthetetlen rövidzárlat, és a móriak 4 perc alatt 6 gólt szereztek, amivel már náluk volt az előny. A vendégek nem tudtak váltani már, és csak szépíteni sikerült, amivel újabb vereséget szenvedtek, és mindössze hatodikak a tabellán. Az Alba Régia első győzelmét ünnepelhette.   AIRNERGY FC - KELEN SC 5-1 (2-1) Mind a két fél jól állt a találkozót megelőzően a tabellán, így az összecsapás kérdése az volt, hogy melyik együttes tud megmaradni az élbolyban. Jó iramban kezdődött a meccs, ahol a hazaiak irányítottak és hamar meg is szerezték a vezetést, de a Kelen nem adta fel és egalizált. Ekkor kevesen gondolták, hogy ezzel ellőtték minden puskaporukat. A félidő hajrájában az Airnergy újra megszerezte a vezetést. A fordulás után a vendéglátók magasabb sebességre kapcsoltak, amit a kelenvölgyiek nem tudtak tartani, így nem volt esélyük a pontszerzésre. A hazaiak kiváló játékkal és remek kapusteljesítménnyel megérdemelten tartották otthon a három pontot, és továbbra is a dobogón állnak.   ELTE-BEAC - BARÁTI FUTSAL CLUB 6-1 (2-0) Előzetesen könnyű meccsre számíthatott az ELTE, de a vendégek megnehezítették a dolgukat, legalábbis az első félidőben. Ekkor még csak kettő volt a különbség, de a folytatásban már nem volt kérdés, kié lesz a három pont. Sima egyetemista győzelem a vége.   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - GYŐRLADAMÉRI SASOK 23-3 (13-1) Ahogy várható volt, a Fradi megszórja a sereghajtót. A hazaiak számára nem volt könnyű felpörögni erre az összecsapásra, de így is kiszolgálták közönségüket. A különbség még így is a vendégekre nézve hízelgő. Az ilyen meccsek után derül ki, hogy mekkora szükség lenne egy harmadosztályra.   BŐNY-SZAVILL CONSULTING - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 14-0 (7-0) A két csapat között óriási különbség volt észlelhető az összecsapáson, ami már az elején is egyértelmű volt, bár a budapesti gárda játékosai felettébb motiváltan küzdöttek, amíg meg nem kapták az első gólt. Az első tíz percben is a bőnyiek akarata érvényesült, a Villámosok csak pillanatokra tudták megtartani a labdát, amikor pedig náluk volt, akkor sem tudták, mit kezdjenek vele. Rengeteg felesleges és pontatlan passzt mutattak be, Zobák Csabiék pedig minden ilyen labdaszerzésből határozott akciót vezettek, lövésekkel fűszerezve, jóllehet, az első játékrész feléig nem tudtak betalálni. Az első gól felszabadította a hazaiakat, hiszen másodpercekkel utána máris jött a második, aztán a többi. Sok esetben a vendégcsapat még csak beleszólni sem tudott a hazai akciókba. A tizennégy gólos különbség nem túlzó, ezen az estén simán volt ekkora szakadék a két együttes között. Az AC Villám-GEOBUSZ.hu alakulata igen nehéz időszak elé néz, hiszen a top csapatok ellen kell meccselni, ami valószínűleg megcsonkítja a korábban megszerzett motivációt.   BME FC - TÖRÖKBÁLINTI FSE 12-2 (5-0) A BME könnyed meccsre számíthatott és nem kellett csalódnia. A két fél nem volt egy súlycsoportban ezen az estén, így nem csoda, hogy 10 gólos lett a különbség. A hazaiaknál Csernai és Oláh volt a két gólfelelős.   Fotó: Varga Dávid