Molnár Ági kivégezte a Vénuszt!
2020.02.24 | 19:26
Molnár Ági kivégezte a Vénuszt! Magabiztos győzelmet aratott a Gyulai Amazonok csapata hazai pályán a Miskolci Vénusz ellen. A gyulai csapat szeretett volna visszavágni a Kupa kiesésért és a legutóbbi bajnoki vereségért is, hiszen a Vénusz egy hét alatt kétszer is le tudta győzni őket Miskolcon. Ennek eredményeképp már a 3. percben megszerezték a vezetést a hazaiak Molnár Ágnes révén, majd a lendületes hazai csapat a 13. percben újabb gólt szerzett. Az első játékrészben a nagyon motivált és rutinos Kovács Aliz szépített, így egygólos gyulai előnnyel cseréltek térfelet a csapatok.

A második félidőben mintha kicserélődött volna mindkét együttes, a miskolciak játéka árnyéka volt önmagunknak, míg az Amazonok a mérkőzést élvezve rendkívül látványos futsalt játszottak. Ebben a félidőben rögtön megszerezte 3. gólját a találkozón a gyulai kapitány, majd egy perccel később a csapat és saját maga negyedik találatának is örülhetett. Kovács Aliz a 29. percben némileg korrigált az eredményen egy szólót követően, de a rutinos Fülöp Diána 2. perccel később szerzett gólja után még jobban beindult a gyulai henger. Futószalagon érkeztek a hazai támadások, zavar volt a vendégek játékában, Ádám Anna tartotta a lelket a csapatban, de ő sem tudott mit kezdeni az eredményes fürdővárosi együttessel ezen a napon. Molnár Ágnes megszerezte 5. találatát is a mérkőzésen, majd betalált Sovány Liza és Mázik Flóra is percenkénti leforgás alatt. A „kegyelem döfést” Bálint Rebeka duplája adta meg, aki a 39. percben szerzett két góljával beállította a kiütéses 10-2-es végeredményt. Női Futsal NB I. 15. forduló. Gyulai Amazonok - Miskolci Vénusz 10-2 (2-1). Gyula, Gyula Városi Sportcsarnok. Játékvezetők: Gyuga Zsolt - Nagy Zoltán - Zsótér Róbert.
Gyulai Amazonok: Palócz - Fülöp, Bálint, Molnár, Kurai. Csere: Mázik, Sovány, Szerb, Balogh. Edző: Molnár Zoltánné Miskolci Vénusz: Ádám - Galambvári, Kovács, Molnár, Tirpák. Csere: Visnyánszki, Berki, Gáspár, Bunda-Tóth. Edző: György Gáborr Gólszerzők: Molnár Ágnes (5), Bálint Rebeka (2), Fülöp Diána, Sovány Liza, Mázik Flóra illetve Kovács Aliz (2)
2019_vezetőedző_Molnár_Zoltánné Molnár Zoltánné: Lendületesen és eredményesen játszott ma a csapat, úgy gondolom, ilyen arányban is megérdemelt a győzelmünk. A lányok nagyon fegyelmezettek voltak, kreatívak, és ami talán a legfontosabb, hogy élvezték a játékot is. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a játékhoz is!