MK Könnyed Veszprém győzelem
2015.01.17 | 15:59
MK Könnyed Veszprém győzelem Csenger - Futsal Klub Veszprém 4-12 (2-5) Csengerben futsal ünnepre készültek, hiszen a kupában az ország egyik legjobb csapatát láthatták vendégül. Gyűlt is a nézősereg, és ahogy már megszokhattuk, teljesen megtelt a sportcsarnok, így minden adott volt egy remek hangulatú összecsapáshoz. A hangulatra már a kezdéskor sem lehetett panasz, de néhány perc után tovább fokozódott, miután egy szép kontrát követően a vendéglátók megszerezték a vezetést. A vendégek nem hagyták belelkesedni ellenfelüket és hamar megfordították az eredményt. A félidő közepén ismét felrobbant a csarnok, miután a hazaiak egyenlítettek. A csengeriek szervezetten védekeztek, és bátran kontráztak, amiben benne volt a veszély. A játékrész hajrája a veszprémieké volt, akik több hazai védelmi hibát kihasználva három gólos előnyre tettek szert a szünetre.A fordulás után jól kezdtek a hazaiak és több óriási helyzetük adódott, akár ki is egyenlíthettek volna, de csak egyszer sikerült betalálni. A folytatásban, ahogy telt az idő, úgy fogyott az erejük a vendéglátóknak, és egyre többet hibáztak. Az utolsó 10 percre a vendégek vészkapus játékra álltak át, és azt játszva teljesen felőrölték ellenfelüket, amiből több gólt szerezve tetemes előnyre tettek szert. Az utolsó szó a Csengeré volt, akik az utolsó percben beállították a 12-4-es végeredményt. A hazaiak, amíg bírták erővel, remekül küzdöttek, de a hajrára kiütközött a fizikai és tudásbeli különbség, aminek köszönhető a nagyobb arányú Veszprém siker. Szilágyi Sándor: - Nagyjából azt kaptuk, amire számítottunk. Tudtuk, hogy a Veszprém egy nagyon jó csapat, amit most testközelből is megtapasztalhattunk. Minden hibánkat kihasználtak azonnal. Célunk a tisztes helytállás volt, ami véleményem szerint sikerült is. Ha jobban koncentrálunk a helyzeteknél, szorosabbá tehettük volna az eredményt. Szeretnénk megköszönni szurkolóinknak a biztatást, akik ezen az estén is csodálatos hangulatot varázsoltak a csarnokba. Madarász János: - Egy nagyon szimpatikus ellenféllel találkoztunk, akik az utolsó percig küzdöttek. Ami bennük volt, azt kihozták magukból. Csak gratulálni tudok nekik. Rengetegszer kerültek ziccerbe, ami a mi védekezésünk kritikája. Összességében egy olyam mérkőzést játszottunk, ami nagyban segítette a felkészülésünket a tavaszi folytatáshoz. Külön ki kell emelni a hazaiak szurkoló táborát, akik fantasztikusat nyújtottak. Bár sok helyen lenne ilyen vagy ehhez hasonló honi futsalunkban, akkor biztosan előrébb tartanánk. Köszönjünk a csengerieknek a vendégszeretetét. Reméljük ki tudtuk őket szolgálni.