Mintha az életük múlna rajta
2008.05.07 | 00:00

Nem mindennapi elõzmények után kapott ki a futsal NB I elõdöntõjének elsõ meccsén a szentesi gárda. A Csömörre utazás közben a játékosokat szállító egyik kisbusz ugyanis Inárcsnál megállt. Hiába próbáltak segítséget kérni az ellenféltõl a szentesi vezetõk, azok eszköz hiányában nem tudtak mit tenni. A pályára lépõ keret így aztán átszállt a kísérõket szállító másik kisbuszba, majd idõben megérkezett a helyszínre. A kísérõk is csak a találkozó elsõ öt percérõl maradtak le.

A meccs elõtt fél órával jött az újabb probléma: a gárda meghatározó labdarúgója, Brinszky belázasodott, ezért nem vállalta el a játékot. Ráadásul Varga R. lába sem bírta még az egész meccsen a terhelést.

Mindezek ellenére az elsõ hat percben két ziccere is volt a Legrand-MetalComnak, ám azok kimaradtak. A folytatásban pedig a vendéggárda teljesen rossz felfogásban focizott, így nem csoda, ha kikapott. A 0-6 ellenére akadt azért biztató is szentesi szempontból a találkozóban: mégpedig a sok kialakított lehetõség. Más kérdés, hogy ha azok megint kimaradnak, nincs esély az egyenlítésre a második mérkõzésen.

A párharc második felvonása holnap 20 órától lesz a szentesi Dr. Papp László-sportcsarnokban. A hazaiak megadják a módját, hiszen a helyi televízió élõben közvetíti az összecsapást, 19 órától gyerekek bemutató mérkõzése lesz, a találkozó alatt pedig pomponlányok teszik látványosabbá a mérkõzést.

Némethy László: - Bízom benne, hogy mindenki átértékelte magában ezt a meccset, és egy teljesen más felfogású szentesi csapatot lát a hazai közönség. Úgy kell játszani, mintha az életünk múlna a mérkõzésen, mert máskülönben nem lehet nyerni.

A másik elõdöntõben: Berettyóújfalu-EMT Gyõr 0-0, büntetõkkel: 7:6. Az egyik fél két gyõzelméig tartó párharcban a Berettyóújfalu vezet 1:0-ra.

A mérkõzés jegyzõkönyve

Csömör-Legrand-MetalCom-Szentes 6-0 (5-0)

Futsal NB I, elõdöntõ, elsõ mérkõzés, Csömör, 100 nézõ. Vezette: Ember, Nyekita.
Szentes: Bíró - Erhardt, Szarvas, Keller, Kerepeczky. Csere: Szûcs D., Kovács N., Varga R., Kasza, Ábel, Szabó P. (kapus). Edzõ: Némethy László.
Gólszerzõk: Szimcsák (2), Simon P., Tóth S., Kilik, Nyári.
Az egyik fél két gyõzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Csömör javára.