Minimális Nyírgyulaj győzelem a Fradi ellen!
2018.02.20 | 18:49
Minimális Nyírgyulaj győzelem a Fradi ellen! A vendégeknél több hiányzó is akadt, hiszen Komáromi, Birinyi és Horváth sem állhatott csapata rendelkezésére. A Nyírgyulajnál ennél kellemesebb gondok voltak, hiszen teljes kerettel vághattak neki az összecsapásnak, ráadásul a három ukrán légiósból kettő is pályára léphetett. FÉRFI FUTSAL NB I, 15. FORDULÓ NYÍRGYULAJ KSE–FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 3–2 (2–0) Nyírbátori Városi Sportcsarnok. Vezette: Takács I., Szűcs L., Forgács K. NYÍRGYULAJ: Pallai – Angyalos, Sánta, Nagy I., Siska Csere: Opre (k), Szlivcsenko, Szabó Á., Tóth B., Kerti, Gömze, Szkorov, Vass O., Sárga.  Vezetőedző: Lovas Norbert FTC: Tóth Gy. – Safar, Karacs, Andorka, Dénes Csere. Bajusz (k), Vámosi (k), Szabó Zs., Jenei, Keresztury, Vattamány.  Játékos-edző: Safar Tony Góllövő: Andorka (4. – öngól), Siska (19.), Nagy I. (29.), ill. Karacs (34.), Vattamány (39.) 28168342_1688189141273170_5636161828831600617_n A találkozót a vendéglátók kezdték jobban, náluk volt többet a labda, az ő akaratuk érvényesült, a zöld-fehéreknél keveset volt a labda, így nagy veszélyt nem is jelentettek az ellenfél kapujára. A mezőnyfölényét sokáig nem tudta gólra váltani a Nyírgyulaj, a félidő közepén is csak egy szerencsés öngóllal sikerült megszerezni a vezetést. A gól kicsit felrázta a vendégeket, és bátrabban támadtak, de egy hátul eladott labdából büntettek Sántáék, így megérdemelt, két gólos előnnyel mehettek szünetre. A fordulás után sem változott a játék képe. A hazaiak irányítottak, és a Fradi nem talált rajtuk fogást. A játékrész közepén eldőlni látszott a mérkőzés. Nagy növelte három gólosra csapata előnyét, és ekkor úgy tűnt, formalitás a hátralévő idő. De nem így történt. A gól után a Fradi összeszedettebb lett, míg a hazaiak kissé elkényelmesedtek, ami majdnem megbosszulta magát. Karacs volt erőszakos, és egy szép szóló után két emberrel a nyakán talált be. A gól visszahozta a zöld-fehérek reményeit. A hajrára jött a vészkapusjáték a fővárosiak részéről, de végül egy sima kontrát követően jött az újabb találat Vattamány révén. Ekkor még kettő perc hátra volt, így ismét nyílt lett a találkozó. A csattanó a legvégén jöhetett volna, a Fradinak az utolsó 15 másodpercben két ziccere is volt, de Pallai mind a két esetben a helyén volt. A Nyírgyulaj 35 percig uralta a találkozót, de majdnem ráfizetett, hogy túl korán elkönyvelte a három pontot. A végén a Fradi ismét pontot menthetett volna, mint legutóbb Szombathelyen, de ezúttal hibáztak a végén. 20068419_1546605832070830_1250372080_nLovas Norbert, Nyírgyulaj KSE: – Nagyon színvonalas mérkőzést játszottunk a Fradival, érzésem szerint megérdemelten tartottuk itthon a három pontot, a fiúk megfelelő hozzáállást mutattak, és jo volt látni hogy csapatként is együtt voltak. Persze kellettek hozza a kiváló egyéni teljesítmények. Sok sikert a Fradinak. FH Sáfár vezetőedzőSáfár Tony, FTC: - Az első félidőben lassan és körülményesen játszottunk, majd a második félidőt álmosan kezdtük. 0-3-nál kezdtünk ébredezni, ami után csináltunk szép dolgokat, és akkor már azt az arcunkat mutattuk, amit elvárnék a csapattól. A hajrában ott volt a lehetőség a pontszerzésre, de kétszer is hibáztunk ziccerben. Sűrű hetünk van, már csak előre tekintünk, hogy a kupameccset és a Veszprém elleni bajnokit sikerrel vegyük.