Minimális különbséggel nyert az udvarhelyi futsalcsapat
2018.11.06 | 17:23
Minimális különbséggel nyert az udvarhelyi futsalcsapat Nem játszott jól, de úgy tűnt, így is elégséges négy perc remekelés, hogy nyerjen. A végjátékban izgulnia kellett az FK Székelyudvarhelynek, azonban sikerült bezsebelnie mind a három pontot. A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának hetedik fordulójában vasárnap este az FK Székelyudvarhely idegenben, a Gloria Buzău otthonában lépett pályára. Csak ránézésre volt könnyű dolga a székelyföldieknek. Energikusan kezdett mindkét együttes. Míg az FK-nak az volt a célja, hogy a győzelemmel tartsa a lépést az élmezőnnyel, addig az ellenlábasa közelebb akart kerülni a rájátszást érő helyekhez. A két csapatot négy pont választotta el a tabellán.  Az FK a Grigoraș – Szécsi, Mánya, Csoma, Miklós kezdősorral hozta játékba a labdát, a második négyes a Csala, Szőcs, Kedei, Hadnagy volt (pályára lépett még Bálint). Az első nagy lehetőség a Gloria előtt adódott, az oldallécet találták telibe, majd Grigorașnak kellett két ízben is védenie. Válaszképp Miklós és Szécsi tornáztatta meg a hazai hálóőrt. Tíz perc elteltével teljesen kiegyensúlyozottá vált a játék képe, 0–0 az állás. Nagyon gyorsan, már a 13. minutumban kigyűlt a csapathibája a Buzăunak. Ráadásul, az ötödik szabálytalanságnál Szécsi tíz méterről elvégzett szabadrúgásból a hálóba lőtt (0–1). Nyílt csatát vállalt fel a két gárda, így váltakozva jöttek a helyzetek, a 17. percben pedig az egyenlítés, egy távoli bombát akasztottak a bal alsóba (1–1). o_fk-udv--galati-united-ba-8 Az újonc nem ijedt meg a sokkal tapasztaltabb ellenféltől, az első félidőben többet támadott, ennek az eredménye is lett: az eredményjelző döntetlent mutatott a szünetben. A második felvonásban is folytatódott a szoros játék. Annyi különbséggel, hogy az elején az udvarhelyiek alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket. Ezek viszont rendre kimaradtak. Félóra elteltével rázta meg magát az FK, gyönyörű akciók révén kétszer zörgette meg a Gloria hálóját. Előbb Szécsi készítette le Miklósnak a labdát, aki hat méterről bespiccelte, majd Mánya tálalta Szécsinek nagyon jó ütemben a játékszert, és az FK csapatkapitánya közelről nem hibázott (1–3). Csala találata megnyugtató volt. 1–4-nél úgy festett, négy perc alatt eldöntötte a pontok sorsát az FK Székelyudvarhely. Csakhogy a hazaiak nem estek össze, a végjátékban szerzett két góllal felzárkóztak, a 38. percben 3–4-re módosították az állást. Az utolsó támadásoknál nagyon kellett figyelnie az FK-nak, végül kivédekezte a rohamokat. Nyert, ennél több pozitívumot nem hozott a meccs a Jakab Zoltán által irányított gárdának.

Teremlabdarúgás, 1. Liga, 7. forduló: Gloria Buzău–FK Székelyudvarhely 3–4 (1–1) az FK gólszerzői: Szécsi Barna (13., 31.), Miklós Tamás (30.), Csala Zsolt (34.). További mérkőzések: Csíkszeredai Imperial Wet–Bukovina Vicov 13–4 (8–2) Galaci United–Temesvári Informatica 3–1 (0–1) Dunărea Călărași–Dévai Autobergamo 3–3 (2–0) Jászvásári Poli Futsal–Kolozsvári Clujana – hétfő