Minimális Fradi győzelem a bronzmeccsen!
2016.06.10 | 17:42
Minimális Fradi győzelem a bronzmeccsen! A visszavágóra marad a döntés!   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - PTE PEAC FUTSAL 1-0 (1-0) Ahogy várható volt, két csalódott csapat találkozott csütörtök este a Népligetben, ahol a tét a harmadik hely volt. A két együttesen ráadásul érződött a hétfői ütközet is, hiszen nem a legfrissebben mozogtak a játékosok. A nehezebb feladat a vendégekre várt, hiszen nem csak sokat kellett utazniuk, de három alapemberük is besárgult az elődöntő visszavágóján, így ők nem játszhattak a fővárosban. A találkozó nem indult öldöklő iramban, kicsit ismerkedős volt a játék, de a Fradi irányította a mérkőzést. A zöldek előtt adódtak a nagyobb helyzetek, de a vendégek kapusa rendre a helyén volt. Ahogy telt az idő, egyre jobban állandósult a hazaiak nyomása, de a vezető gól nem akart összejönni, több esetben a kapufa mentett. A jég a 15. percben tört meg, egy kontra után Szabó Zsolt szerezte meg a vezetést. 1-0 Ekkor kevesen gondolták, hogy ez lesz az utolsó találat az este. A hátralévő időben a pécsiek percei következtek, akik óriási helyzetekig meg kapufákig jutottak, de egyenlíteni nem sikerült. A fordulást követően a játékképe nem változott. A Fradi birtokolta a labdát, és alakított ki nagyobb helyzeteket, de nem tudott élni vele. Ezek mellett a Pécs is többször kontrázhatott, de a végére mindig hibacsúszott. A kapusoké volt ez az este, mind a két oldalon remekeltek a hálóőrök. Igazából olyan van az összecsapás, hogy a hazaiak nyerhettek volna több góllal, de ha jobban céloznak a vendégek, akkor meglepetés is szülhetett volna. A sovány előny ellenére a Fradi képes lehet idegenben is nyerni, de a Pécsnek is minden esélye megvan, hogy övék legyen a harmadik hely, hiszen az eltiltottak visszatérésével, hazai környezetben, szépszámú szurkolóik előtt bármi előfordulhat. Hári József a Pécs csapatvezetője: - Két valamennyire csalódott csapat őszinte meccsét láthattuk. Elég baljós előjelekkel érkeztünk a Ferencváros Népligeti Bázisára, ugyan is három meghatározó, általában kezdő játékosunk sárga lapok és munkahelyi elfoglaltság miatt hiányzott. A Fradi az egész mérkőzés során fölényben játszott, de remek védekezéssel és egy kitűnő kapus teljesítménnyel ellensúlyozni tudtuk a nyomásukat. A fiúk emberfelettit teljesítettek és a kontráink életveszélyesek voltak. Rúgtunk három kapufát és a végén volt egy ajtó-ablak helyzetünk. Készülünk a visszavágóra, Pécsett nem szokás feladni soha semmit. Mi se fogjuk. Elmegyünk a falig, meg egy picit túl… Szabó Zsolt, A Fradi támadója: - Nem volt könnyű a hétfői után pályára lépni. Még mindig nem sikerült felfogni a kiesést. Természetesen már csak becsületből is megkellett mutatni, hogy van bennünk tartás, és felül tudunk kerekedni a problémákon. A játékunk nem volt a legjobb sajnos. Hiába uraltuk a találkozót, nem volt bennünk kellő átütőerő, ami a jobb helyzetkihasználáshoz kellett volna leginkább. Van három napunk, hogy regenerálódjunk, és újult erővel elutazzunk Pécsre, ahol nem lehet más dolgunk, mint megszerezni a harmadik helyet. Azt gondolom jobb csapat vagyunk, de ezt be is kell tudni bizonyítani.   Visszavágó: 2016.06.13 Hétfő             PTE PEAC FUTSAL - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 18:00 Pécs, Lauber Dezsó Sportcsarnok