Mi történt pénteken a férfi NB 2-ben
2016.04.10 | 19:41
Mi történt pénteken a férfi NB 2-ben Keleti csoport, 21. forduló MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő - KINCSEM LOVASPARK SE 3-7 (0-1) Az ősz folyamán még rangadónak számított a találkozó, hiszen akkor még a Gödöllő is versenyben volt a bajnoki címért, és elsőként a bajnokságban meg is verték a Kincsemet idegenben. Azóta nagyot fordult a világ. A gödöllőiek a tavasszal nem szerepelnek olyan jól, így visszacsúsztak a hetedik helyre, míg a Kincsemesek tovább robognak és már tetemes az előnyük a tabella élén. Vörös Péterék ahogy mostanában megszokott tőlük, nem érkeztek túl nagy létszámmal, mindössze egy mezőny és egy kapus cseréjük volt, de így is győzelmi reményekkel léphettek pályára. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Adódtak lehetőségek mind a két oldalon, de rendre kimaradtak, így mindössze egy gólt láthatott a publikum az első húsz percben. A játékrész hajrájában Vörös szerzett vezetést a vendégeknek. A térfélcserét követően jobban kezdett a vendég alakulat, és néhány perc alatt háromszor is betaláltak, amivel el is döntötték a három pont sorsát. A Gödöllő becsülettel küzdött, de csak szépítenie sikerült. A listavezető Lovasi Balázs gólerős játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott, amivel már csak karnyújtásnyira van a bajnoki cím. Mindössze két találkozót kell megnyernie a tápiószentmártoni alakulatnak.   Közép csoport, 23. forduló UTE - PAFC-MITRE 5-9 Ezt a találkozót már februárban lejátszották, és a listavezető Piliscsaba magabiztosan nyert az UTE otthonában. Már szünetben négy gólos volt a különbség, így különösebben nem kellett izgulni a 3 pontot illetően. DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL - 1988 DÉLI FC 7-4 (3-0) Ilyen a futsal ! Ami nem sikerült egy hete a Vác ellen, az sikerült az NB I-es játékosokkal megerősített Déli Futsal ellen a Kinizsinek. Valószínűleg könnyű mérkőzésre számítottak a vendégek, mert egy kicsit kényelmesen kezdtek. A Kinizsi azonban 100 százalékon pörgött, és mire észbe kaptak Csernai Gábor fiai, már 3-0-ra elhúztak. Szebbnél szebb gólokat láthatott a hűséges dunakeszi közönség, és a végén még a fiatalokat is szerepeltetett Biczi Gábor. BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA 3-0 (1-0) A vendégcsapat mindössze 5 emberrel érkezett meg Tolnára, csere nélkül, így vérmes reményeik nem lehettek a találkozót illetően. Ehhez képest remekül tartották magukat és szoros meccset játszottak. A hazaiak mindössze az első félidő utolsó percében tudtak betalálni először, így minimális előnnyel mehettek szünetre. A fordulást követően rögtön megduplázta előnyét a Tolna, így már nyugodtabban játszhattak. A fővárosiak próbáltak visszajönni a meccsbe, de nem tudtak betalálni, hiába próbálkoztak vészkapus játékkal is. A találkozó a 33. percben dőlt el, ekkor egy újabb hazai gól született, amivel megpecsételődött a Városgazda sorsa. ROMHÁNY SE - MMSZ SE 4-4 (2-2) Mind a két csapat a középmezőnyben tanyázik a tabellán, és onnan már nem nagyon tud elmozdulni, így igazából tét nélküli volt a találkozót. A felek jól ismerik egymást, így igazából sok újat nem tudtak egymásnak mutatni. A találkozó kiegyenlített játékot hozott. Hiába lépett el a Málta két góllal az első félidőben, a Romhány szünetig egalizálni tudott. A fordulást követően ismét vezetett a vendégcsapat, de a romhányiak ezúttal is egyenlítettek, így igazságosnak mondható döntetlen lett a vége.