MFA–ELTE rangadó – visszaáll az élre az UTE?
2022.04.10 | 23:17

A férfi futsal NB II Nyugati csoportjának rájátszása újabb izgalmas meccsekkel folytatódik, a 3. forduló rangadóján az éllovas ELTE a harmadik MFA-hoz látogat. Ha a vendégek nem nyernek, az UTE visszaveheti az első helyét.

FELSŐHÁZ

Remekül kezdte a rájátszást az Magyar Futsal Akadémia, kiütötte az UTE-t, aztán viszont kikapott a Haladás II otthonában. Így a rájátszás egyetlen hibátlan csapata a felsőházban csupán az ELTE, amely a Tihany után a REAC-ot is legyőzte. Most nehezebb feladat vár rá az MFA otthonában, ahol a hazaiak mindenképp javítani szeretnének. Izgalmas találkozóra van kilátás.

A REAC szintén egy-egy győzelemmel és vereséggel rajtolt, most pedig Tihanyba látogat. A hazaiak még nem tudtak pontot szerezni a rájátszásban, így nagy a nyomás rajtuk, különösen otthon. Jelenleg két pont van a két csapat között, amelyek a fő céljukat a felsőházzal már elérték, de ha már ott vannak, szeretnének minél feljebb végezni. Ez is egy kiélezett találkozó lesz.

A Tihany a múlt héten már meg tudta szorongatni az UTE-t, az alapszakaszgyőztes azonban megszerezte az első felsőházas győzelmét. Ezúttal a Haladás II-t fogadják a lilák, a válogatott szünet miatt viszont elképzelhető, hogy egy erősebb szombathelyi csapat látogat Újpestre. Ha így lesz, nagyon szoros találkozóra van kilátás, ha a szokásos keret utazik el, valószínűbb a hazai győzelem. Ez esetben, amennyiben az ELTE nem nyer, az UTE visszaveszi az első helyét.

ALSÓHÁZ

Pénteken már elkezdődött az alsóház 3. fordulója, a két-két győzelemmel rajtoló BAK és a PEAC csapott össze egymással. A hazaiak ismét meggyőzően kezdtek, de a második félidőben a vendégek fordítani tudtak, és ezúttal nem jött a nagy fordítás az alapszakasz sereghajtójától. A pécsiek így elvitték a három pontot, és bár sok van még hátra a bajnokságból, nagyon úgy néz ki, nem kell izgulniuk a bennmaradás miatt.

Annál inkább kell a két jelenleg kiesőhelyen lévő csapatnak, a Szigetszentmiklósnak és a Dunaújvárosnak. Mindkét csapatra nehéz túra vár, előbbi Sárvárra, utóbbi Nagykanizsára látogat. Az első meccs sima hazai sikernek ígérkezik, a második már szorosabb találkozónak, különösen, hogy a legutóbbi ilyen párosítás balhés véget ért. Reméljük, most csak a játékról szól majd a párharc, de bár a BAK botlott pénteken, a miklósiak így is négy, az újvárosiak pedig öt pontra vannak a bennmaradástól, azaz nagyon kellene mindkettőjüknek a siker.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS 3. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

19:30 Magyar Futsal Akadémia – ELTE-BEAC
19:30 Tihany – REAC
20:30 UTE – Haladás II

ALSÓHÁZ

Pénteken játszották: BAK – PTE PEAC-B Build&Trade 3–5 (Urbán 2, Bene, ill. Tóth, Udvardi, Vénosz, Bálint 2)

20:00 Sárvár – Kisép Szigetszentmiklós
20:00 Nagykanizsa – Dunaújváros