Mezei-Vill győzelem a keleti rangadón
2016.03.11 | 09:12
Mezei-Vill győzelem a keleti rangadón Küzdelmes meccset vívott egymással a Berettyó és a Nyírgyulaj  Szokatlan időpontban, csütörtök este játszotta utolsó hazai mérkőzését a bajnoki alapszakaszban a Mezei-Vill FC.  A berettyóújfalui gárda ellenfele az a Nyírgyulaj volt, mely akár az „Ex-Mezei” nevet is felvehetné, ugyanis a csapat játékosainak közel fele korábban kisebb-nagyobb időt az MVFC kötelékében töltött. Minden adva volt egy jó meccshez, az előző, hétfői fordulóban mindkét együttes remek teljesítményt nyújtott, ezért joggal reménykedhettünk egy színvonalas keleti rangadóban, egy igazi, parázs presztízscsatában. Talán ennek is köszönhető, hogy a szokatlan időpont ellenére az átlagosnál többen látogattak ki a Pálfi István Rendezvénycsarnokba. portal0310 A csapatok nagy elánnal kezdték mérkőzést, nem adtak időt a labdával való ismerkedésre. A hazaiak igyekeztek magukhoz ragadni a játék irányítását, aminek egy gyors góllal nyomatékot is adtak. A harmadik perc elején Trencsényi passzolt középre Ráblhoz, aki „megverte” az emberét majd spiccel a hosszúba rúgta a labdát (1-0) A gól után sem esett vissza a játék irama, a masszív védekezéseknek köszönhetően azonban a kapuk csak nagyon ritkán kerültek igazi veszélybe, ami persze nem jelentette azt, hogy a két hálóőrnek ne lett volna munkája. Kemény, olykor szikrázóan is kemény volt küzdelem, a játékvezetők azonban csak ritkán avatkoztak bele a mérkőzés folyásába. A tizennegyedik percben Siska hátulról akasztotta Klochkot, s ugyan a nézők pirosat követeltek, a sporik sárgával díjazták az esetet. Továbbra is nehezen találták a rést a védelmeken a csapatok. A gólínséget az agilisan játszó Rábl törte meg a 17. percben, aki két védőn is átjátszotta magát, majd a kapuba bombázott (2-0). A lefújás előtti másfél-két percben hatalmas iramra váltottak a csapatok, egymást követték a kisebb-nagyobb gólszerzési lehetőségek. Előbb Fekete adott munkát Tihanyinak, majd röviddel később, immár a másik oldalon Rábl került közel ahhoz, hogy megszerezze a harmadik gólját, ám lövése a kapufán csattant. Ezt követően ismét a hazai hálóőrnek akadt védeni valója, miután Nagy Imre kísérelte meg bevenni a Mezei kapuját. A szünet után nem sokat változott a játék képe. A Turzó-gárda továbbra is kézben tartotta a meccset, halvány mezőnyfölénye azonban helyzetekben és gólokban nem jelentkezett. A 28. percben egy egyéni hibát kihasználva szépített a Nyírgyulaj. Az utolsó emberként játszó Klochkót Fekete szerelte a Mezei hatosánál, aki az ajándék lehetőséget magabiztosan ki is használta (2-1). A hazaiak válaszára nem kellett sokat várnunk. Bő egy perccel később Rábl szögletét Vulovic bombázta Végső kapujába (3-1). A gólt követően a Mezei-Vill igyekezett kihasználni a lélektani előnyét, Vulovic, majd Trencsényi is igyekezett az előny növelésére, ám nem jártak sikerrel. A meccs hátralévő részében ugyan újabb gól nem esett, feljegyzésre is csak Nagy Imre sárgalapja adott okot, ennek ellenére panasz nem érheti a csapatokat, mert a játékosok az utolsó másodpercig mentek előre, becsülettel küzdöttek, akartak, ez pedig mindig megsüvegelendő. Az utolsó hazai bajnoki meccsét, ha nem is könnyedén, de megérdemelten „húzta be” a Mezei-Vill. A nyírgyulaji gárda pedig Berettyóújfaluba is megmutatta, hogy jó irányban haladnak a felsőházba vezető úton.    MVFC-Berettyóújfalu – Nyírgyulaj KSE 3-1 (2-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 2016.03.10 - Csütörtök 19:00 Jkv: Zimonyi Péter, Czene-Joó Ádám, Tihanyi Norbert MVFC: Tihanyi Csaba - Trencsényi János, Szabó Péter, Rábl János, Dávid Richárd Csere: Mezei Dávid, Nagy István, Klochko Dmytro, Gál István, Stanic Srdan, Vulovic David, Sánta János Attila, Harmati Tamás,  Komáromi Péter Vezetőedző: Turzó József Nyírgyulaj: Pallai Gábor – Angyalos András, Nagy Imre, Tóth Béla Bence, Kondás Kristóf Csere: Siska Gergő, Kriston Dávid, Berecz Zsolt, Pálvölgyi Balázs, Kovács István, Fekete Gábor, Végső Zsolt, Varga Dániel Játékos-edző: Lovas Norbert.  Gólszerzők:  Rábl János 2:13, Rábl János 16:22, Vulovic David 28:30 ill. Fekete Gábor 27:20 Sárgalap: - ill. Nagy Imre, Siska Gergő          - Molnár Ákos, berettyóhír.hu -