MVFC BERETTYÓÚJFALU - RÁBA ETO   4-2 (1-1)

Játékvezetõk: Solymosi,Takács, Futó, Czene-Joó

MVFC: Tihanyi - Trencsényi, Lovas, Nagy T., Rábl,
Cserék: Mezei - Gál I., Nagy I., Siska, Szabó, Sánta, Dávid

ETO: Balázs - Juanra, Harnisch, Fabio, Lódi
Cserék: Matkovics - Peczár, Bognár, Dróth, Alvarito, Püspök, Szûcs
Vezetõedzõ: David Madrid

Sárga lap: Gál I., Trencsényi

Piros lap: Tihanyi

Gólszerzõk: Trencsényi, Rábl (3) illetve Alvarito (2)

A mérkõzés elején a mezõnyjáték dominált, nagyon fegyelmezetten védekeztek a csapatok. Az idõ elõrehaladtával folyamatosan átvette a játék irányítását a gyõri együttes, mezõnyfölényüket a hazaiak pontatlan passzokkal, eladott labdákkal is erõsítették. Igazi gólszerzési lehetõségekre az elsõ játékrész második feléig kellett várni. A kidolgozott helyzetek száma is erõs gyõri dominanciát mutatott, Tihanyi többször is bravúrral tartotta a gólnélküli eredményt.

A gólcsendet a zöld-fehér nyomás ellenére a Berettyóújfalu csapata törte meg a 16. percben, amikor Trencsényi kapott kiváló labdát kiszorított helyzetben a jobb szélen, életerõs lövése azonban a hosszú kapufáról a hálóba vágódott (1:0). Talán mondani sem kell, hogy a hazai publikum azonnal egy emberként ugrott talpra, szinte felrobbant az aréna. A hazai tüzet még ugyanabban a percben Alvarito hûtötte le, aki az oldalvonal mellett megítélt szabadrúgást küldte a hosszú felsõ sarokba (1:1).

A második félidõ ott folytatódott ahol az elsõ abbamaradt, meddõ gyõri mezõnyfölény volt tapasztalható, a játék többnyire a hazai térfélen folyt, azonban gólszerzési lehetõség alig alakult ki, Tihanyinak nem kellett sokszor játékba avatkoznia. Az elsõ félidõhöz hasonlóan a második játékrészben is a hajdúságiak szereztek vezetést, labdaszerzés után Gál iramodott meg a bal szélen, középre passzolt labdája pedig a kontratámadással érkezõ Ráblt találta meg, aki 5 méterrõl nem hibázott (2:1). A gól után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a címvédõ, Lódi és Alvarito elõtt is adódott a korábbiaknál komolyabb gólszerzési lehetõség, azonban ezek rendre kimaradtak.

A Gyõri ETO csapata a 16. percben állt át vészkapus játékra. A labdajáratás során Juanra elõtt adódott órási lehetõség, egy szemfüles csellel az üres kapuval szemben találta magát, azonban a lövés során nem számított az önfeláldozóan a kapu elé vetõdõ Trencsényivel, aki blokkolta a lövését. A hazai közönség már itt hangrobbanást rendezett, nem beszélve arról, amikor a kipattanó labdával ellentámadásba lendültek át Turzó mester fiai, melynek végén Rábl kettõ gólra növelte a keleti elõnyt (3:1). A gyõriek nem váltottak támadásban, a hazaiak pedig továbbra is fegyelmezetten védekeztek, így az eredményjelzõ az utolsó perc kezdetekor is 3:1-es hazai vezetést mutatott, azonban az utolsó perc rengeteg izgalmat tartogatott. 20 másodperccel a vége elõtt a játékvezetõk Tihanyi kicsúszását látták szabálytalannak, a megítélt büntetõt pedig Alvarito küldte a jobb felsõ sarokba (3:2), felcsillant a remény a címvédõ elõtt. Az ETO természetesen azonnal agresszíven letámadt, Balázs vissza sem jött a kapuba. A labda egészen hátrakerült Tihanyihoz, aki a kapura ívelte a játékszert, ami a gyõri felsõlécrõl pattant vissza a mezõnybe éppen az érkezõ Rábl elé, aki azt ellentmondást nem tûrõen lõtte a hálóba (4:2). Ekkor már csak 3 másodperc volt hátra a döntõbõl, és további találat sem esett, így a 2013/2014 bajnoki idényt a Berettyóújfalu csapata nyerte!