Mertek nagyot álmodni a Kinizsisek
2017.01.19 | 14:10
Mertek nagyot álmodni a Kinizsisek Lesz másodosztályú együttes a Final Fourban! Bőny Szavill Consulting – Dunakeszi Kinizsi 5-4 (2-3) Győr, 300 néző Játékvezetők: Farkas Balázs, Gál Péter  Bőny: Alasztics – Peczár, Zobák, Nyíregyázky, Bogyó Csere: Pinczés, Szabó Mógor, Babics, Ficsor, Balanescu, Balogh, Nagy, Mészáros Vezetőedző: Kénoszt Ferenc  Dunakeszi: Komáromi – Bita L., Makk, Somorai, Temesi Cserék: Kovács – Szlifka, Szikora, Szenyita, Simon, Balogh, Szemán, Beke, Závodszky Vezetőedző: Biczi Gábor Sárga lap: Peczár, Balogh illetve Somorai, Temesi, Simon, Beke, Szikora  Gólszerzők: Bogyó (2), Mészáros (2), Balanescu illetve Bita, Temesi, Závodszky, Beke Az első találkozó nagy izgalmakat hozott, ahol kiélezett csata végén a Kinizsi minimális előnyt harcolt ki hazai környezetben, így bizakodva várhatta a visszavágót. Az egy héttel későbbi találkozóra már egy másik Bőnnyel találhatták szembe magukat, hiszen Kénoszték kihasználták, hogy időközben elkezdődött az átigazolási időszak, így több poszton próbálták megerősíteni a keretüket. Az első 10 perc óvatos játéka után elkezdődött a gólgyártás, és felváltva estek a gólok. A hazaik szerezték meg a vezetést, amivel gyakorlatilag ledolgozták a hátrányt, és továbbjutásra álltak, de várható volt, hogy lesz még gól ezen az estén. A Kinizsi nem is tétlenkedett és fordított 3-2-re, így már kettő volt az előnye összesítésben, amit szünetig megőrzött. Fordulás után a hazaiak nagy erőket mozgósítottak, és törekvéseiket siker koronázta. Mészáros vezetésével a félidő közepére egalizáltak, majd a vezetést is megszerezték, ami azt eredményezte, hogy kezdődhetett minden elölről, hiszen ugyan úgy 4-3 volt az állás, mint az első meccset követően. A Bőny lendületben maradt és több nagy lehetőségük volt, hogy előnybe kerüljenek de nem tudtak élni a kínálkozó helyzetekkel, és ahogy ez lenni szokott, megbosszulta magát. Érkezett Bita, aki egy szép szóló végén beköszönt, amivel már a Bőnynek két gólra volt szüksége a továbbjutáshoz. Érkezett is a vendéglátóknál a vészkapus, és sikerült is betalálni egyszer, de ez csak a győzelemhez volt elég, a négy közé kerüléshez nem. A Dunakeszi végül elérte célját és idegenben rúgott góllal, de megérdemelten került a final fourba, a Veszprém és a Fradi utána harmadik másodosztályú csapatként, történetük során először. Mészáros Dominik, Bőny játékosa: - Kissé csalódott vagyok, mert nagy lehetőséget szalasztottunk el, hiszen megvoltak a helyzeteink, hogy eldöntsük a továbbjutást és a végén mi örüljünk. Nehéz volt kicsit, hogy egy teljesen új csapatba kellett pályára lépnem nekem is, és még több új játékosnak. Azt gondolom elsőre nem volt rossz, és ha kicsit összerázódunk, akkor az elsőszámú célunkat elérhetjük, ami a bajnokságban való bent maradást jelenti. Biczi Gábor: - Mertünk nagyot álmodni, és a két mérkőzés alapján a csapat mindent megtett érte, hogy sikerüljön. A tegnapi mérkőzés igazi csapatmunka volt, együtt lélegzett kezdőjátékos, cserejátékos, vezető, masszőr. Továbbjutásunkkal szerettük volna csodálatos szurkolótáborunknak meghálálni, megköszönni azt a támogatást, amellyel mellettünk állnak folyamatosan. Ígérjük, hogy az eddigi meccsekhez hasonlóan a Final Fourban se feltartott kézzel fogunk játszani.

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00