Menetel az UTE és a kis Hali; hetet vágott az MFA és a Szigetszentmiklós
2021.09.29 | 09:44

Az NB II 3. fordulójában is maradt százszázalékos az UTE, valamint a Haladás II, ugyanakkor a Dunaújváros továbbra is NB II-es pont nélkül áll. Egyaránt hét gólt vágott a Magyar Futsal Akadémia és a Szigetszentmiklós, így ott vannak a dobogó közelében, csakúgy, mint a Sárvár – annak ellenére, hogy egy elképesztő kihagyott helyzet is hírhedt lett a találkozójáról.

NYUGATI CSOPORT

Ezúttal elvitte az igazolásokat a Nagykanizsa Csömörre, a REAC elleni mérkőzésre, ám ugyanúgy pont nélkül maradt, mint a legutóbb. A találkozó 28 percig izgalmas volt, akkor még 3–3 volt az állás, de a Gergály Gyulát nélkülöző vendégek ezután szétestek, a négygólos Kaszala Patrik vezérletével 6–4-re nyertek a hazaiak.

A PEAC tavaly – főleg az ősszel – bástya volt otthon, ebben a szezonban is jól kezdett, ám a második meccsen a Szigetszentmiklós feltörte a kapuját. Bár négy perc után kettővel mentek a pécsiek Bartal Bence duplájával, a vendégek az egyaránt triplázó Kovács Attila és Nagy Roland révén fordítottak, és 7–2-re nyertek.

Némileg tartalékosan utazott a Dunaújváros Sárvárra, de a szünetig még tartotta magát, 0–0 volt az állás. A második játékrész elején viszont elmentek kettővel a hazaiak, és bár emberelőnyből szépített az Újváros, két újabb góllal 4–2-re nyert a vendéglátó. Még úgy is, hogy egy ordító ziccer kimaradt a találkozón.

A forduló rangadóját rendezték Újpesten, ám a hazaiak már az első percben bevették az ELTE kapuját, és 13 perc alatt néggyel mentek. A szünet előtt csak szépíteni tudtak az egyetemisták, és a második félidőben is csak egy gólt szereztek, így a három pont az UTE-é lett, amely három kör után hibátlanul vezeti a tabellát.

Az első félidő még szoros volt a BAK–MFA meccsen, de aztán a második játékrészben a hazaiak kitámadtak, ezt pedig a vendégek kíméletlenül kihasználták. A korábban az NB I-ben, a Fradiban is játszó, mesterhármast szerző Lőrincz Máté vezérletével 7–2-re nyert a „Cső-Montage”, a hazaiak egyelőre nem találják magukat ebben a szezonban.

Csakúgy, mint a tavalyi alsóházi rivális, a Tihany, igaz, a Balaton-partiaknak sokkal nehezebb feladatuk volt az ezúttal egy másik brazilját, Leandrót visszajátszató Haladás II otthonában. A vendégek erejéből csak a szépítésre futotta, 4–1-re nyert a kis Hali, és az UTE-hoz hasonlóan százszázalékos három kör után.