Megtörte átkát a Gyulai Amazonok futsal csapata, sikerült legyőznie a HTE együttesét idegenben a böszörményi katlanban.

A második játékrészben óvatosabb játék jellemezte a találkozót, helyzetek mindkét oldalt adódtak, sőt, az Amazonok néhány perc leforgása alatt eldönthették volna a találkozót. Kurai Nikolett a mérkőzés vége előtt 3 perccel meglőtte csapat vezető, később, mint kiderült, győztes találatát. A találkozó végén még adódott lehetőség a hazaiak előtt, de az eredmény nem változott, egygólos Amazon siker született.
HTE – Gyulai Amazonok 2-3 (2-2)
Gyula, Városi Sportcsarnok
HTE: Torma Lilla, Nagy Anikó, Nagy Mária, Madzin Dóra, Farkas Éva
Csere: Quirikó Vivien, Petrik Szilvia, Nagy Fruzsina, Palóczi Krisztina, Bölömi ibolya, Ésik Enikő
Edző: Quirikó Vivien
Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Sovány Liza, Bálint Rebeka
Csere: Mázik Flóra, Mátyás Tímea, Lehóczki Noémi
Edző: Molnár Zoltánné
Gólszerzők: Nagy Anikő, Nagy Mária illetve Nagy Anikó (öngól), Kurai Nikolett, Sovány Liza
Molnár Zoltánné, vezetőedző: Nem játszottunk jól, talán a mérkőzés utolsó percét irányítottuk magabiztosan, a találkozó többi részében ki-ki mérkőzés alakult ki. Nagyot küzdöttünk minden nehézség ellenére, gratulálok a lányoknak. Jól jön most számunkra egy kis pihenő, mindenképpen szeretnénk megőrizni a felsőházi pozíciónkat. Ellenfelünknek további sok sikert kívánok!
