Menetel a Gyula, a Böszörmény még mindig pont nélkül
2019.10.08 | 09:39
Menetel a Gyula, a Böszörmény még mindig pont nélkül Megtörte átkát a Gyulai Amazonok futsal csapata, sikerült legyőznie a HTE együttesét idegenben a böszörményi katlanban. Screenshot_2019-10-07 Futsal Hungary Futsal MagyarországA gyulai együttes foghíjasan érkezett a találkozóra, ez nem mondható el a hazai együttesről, aki minden eddiginél nagyobb elánnal küzdött a pontszerzésért. Az első találatra a 8 percig kellett várni, amikor egy átlövés után Nagy Anikó ért bele szerencsétlenül, így vezetéshez jutottak a vendégek. A remekül védő Torma Lilla mellett a fürdővárosi csapat játékosai közül hullámzó teljesítményt nyújtottak a lányok, de küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak ezúttal is. A kemény párharcokkal tarkított mérkőzés 10. percében jött az egyenlítő találat, Nagy Mária nem túl erős lövése landolt Palócz Mónika kapujába. Fülöp Diánát a mérkőzés 16. percében csak szabálytalanul tudta megállítani ellenfele, így a 6 méteres büntetőt Sovány Liza értékesítette magabiztosan, vezetéshez juttatva a gyulai csapatot. Nagy Anikó még ugyanebben a minutumban kiegyenlített, így döntetlennel fordultak a csapatok. A második játékrészben óvatosabb játék jellemezte a találkozót, helyzetek mindkét oldalt adódtak, sőt, az Amazonok néhány perc leforgása alatt eldönthették volna a találkozót. Kurai Nikolett a mérkőzés vége előtt 3 perccel meglőtte csapat vezető, később, mint kiderült, győztes találatát. A találkozó végén még adódott lehetőség a hazaiak előtt, de az eredmény nem változott, egygólos Amazon siker született. HTE – Gyulai Amazonok 2-3 (2-2) Gyula, Városi Sportcsarnok HTE: Torma Lilla, Nagy Anikó, Nagy Mária, Madzin Dóra, Farkas Éva Csere: Quirikó Vivien, Petrik Szilvia, Nagy Fruzsina, Palóczi Krisztina, Bölömi ibolya, Ésik Enikő Edző: Quirikó Vivien Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Sovány Liza, Bálint Rebeka Csere: Mázik Flóra, Mátyás Tímea, Lehóczki Noémi Edző: Molnár Zoltánné Gólszerzők: Nagy Anikő, Nagy Mária illetve Nagy Anikó (öngól), Kurai Nikolett, Sovány Liza 2019_vezetőedző_Molnár_Zoltánné Molnár Zoltánné, vezetőedző: Nem játszottunk jól, talán a mérkőzés utolsó percét irányítottuk magabiztosan, a találkozó többi részében ki-ki mérkőzés alakult ki. Nagyot küzdöttünk minden nehézség ellenére, gratulálok a lányoknak. Jól jön most számunkra egy kis pihenő, mindenképpen szeretnénk megőrizni a felsőházi pozíciónkat. Ellenfelünknek további sok sikert kívánok!