Menekülés a győzelembe!
2018.06.07 | 09:43
Menekülés a győzelembe!  Utolsó felvonásához érkezett a kiesés elleni párharc, ahol már nehéz lenne fokozni az izgalmakat, és ahol már nem lehet hibázni. Aki elveszíti a mindent eldöntő harmadik mérkőzést, az búcsúzni kényszerül, nincs javítási lehetőség. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – BŐNY SZAVILL CONSULTING 20:30 Népliget, Elek Gyula Aréna  Az első felvonásnál a Népligetben Komáromi buta kiállítását követően, az utolsó percben szerezte meg a vezető gólt a bőnyi alakulat, amivel meg is nyerték a mérkőzést. A második felvonásra Győrben került sor, ahol úgy indultak neki a csapatok, hogy a Fradi veresége esetén kiesik. A zöld-fehérek jobban játszottak ellenfelüknél, de a második félidőben mégis Harnischék szereztek két gólos előnyt, és úgy tűnt, hogy révbe is érnek, de a Fradi az utolsó percben a sírból visszajőve egalizált, és a hosszabbítást jobban bírva, behúzták a találkozót, kiegyenlítve a párharcot. Most mind a két fél egy győzelemre van attól, hogy kiharcolja az osztályozó lehetőségét. Az előző két meccs alapján a lélektani előny és a fizikai fölény a fővárosiaknál van. Az bebizonyosodott mind a két összecsapáson, hogy a Fradi jobb erőállapotban van. A Bőny mind a két mérkőzésen a hajrára elkészült erejével, és ha az első meccs is hosszabbításba torkollik, vélhetően bajba kerülnek Bogyóék. Ami nehezíti a vendégek dolgát, hogy (egyik) legjobbjuk, Harnisch Ákos begyűjtötte ötödik sárga lapját, aki így nem léphet pályára. Ami viszont kedvező lehet számukra, hogy Peczár eltiltása lejárt, így ő visszatérhet. Ami a Fradit illeti, egész tavasszal kisebb-nagyobb sérüléshullámmal küszködtek, de mostanra mindenki felépült, így teljes kerettel vághatnak neki a végső ütközetnek. Komáromi egy meccses eltiltást kapott, amit a hétfői meccsen letöltött, így ő is ott lehet. A hétfői találkozón való fordítás erőt és hitet adhat a Ferencvárosnak, hogy képesek legyőzni a Bőnyt és végre tavasszal nyerni egy igazi téttel bíró mérkőzést. Most a lélektani előny náluk van, de Kis János fiai bizonyították, hogy bárkit meg tudnak lepni, és mint tudjuk, egy mérkőzésen bármi előfordulhat. Feszült mérkőzésre van kilátás, ahol döntő lehet, ki bírja jobban a nyomást, és ki tud higgadtabb maradni a végjátékban. Játékvezetői szempontból sem ígérkezik könnyűnek a találkozó, fontos lesz a sporik kiléte is.