Megvédte címét az ETO
2015.03.01 | 20:24
Megvédte címét az ETO RÁBA ETO – FUTSAL CLUB VESZPRÉM 4-1 (1-1) Kiskunfélegyháza, 600 néző Játékvezetők: Kovács G., Farkas B., Viczián, Kujbus ETO: Tóth Gy., – Lódi, Juanra,, Solano, Dróth Cserék: Matkovics, Balázs – Harnisch, Palameque, Noe, Vevé, Sáhó, Püspök, Mimi Vezetőedző: Jordi Illa Veszprém: Reveland –, Vas, Boromisza D., Németh, Bényi Cserék: Schmidmajer – Boromisza G., Finta, Tatai, Bognár, László, Sárdi, Bánfalvi, Tar Vezetőedző: Madarász János Gólszerző: Palameque 7’, Dróth 24’ 28’, Juanra 37’ illetve Boromisza G. 13’ Sárga lap: Németh P. 36’ Veszprém rohamokkal indult a találkozó, többször is veszélyeztettek, és csak Tóth Gyulának volt köszönhető, hogy nem kerültek rögtön hátrányba. Madarászék beszorították ellenfelüket, és az ETO csak pár perc elteltével tudott kijönni a kapuja elől. Ahogy telt az idő, a győriek átvették az irányítást, és Palameque szépségdíjas találatával előnybe kerültek. Egy bepasszt sarkalt a kapuba. Lendületben maradt az ETO, és csak a kapufa mentette meg a Veszprémet az újabb bekapott góltól. Tataiék átvészelték a nehéz perceket és több lehetőségük akadt az egyenlítésre, melyből egyet ki is használtak. Boromisza Gábor állt szembe Tóth Gyulával és okosan bepasszolta mellette a labdát. A játékrész hajrája a Veszprémé volt, többször is megszerezhették volna a vezetést, de Tóth ismét remekelt. Lüktető játékot hozott a második félidő is. Felváltva forogtak veszélybe a kapuk. A 24. percben aztán már Reveland is tehetetlen volt. Dróth szánta el magát lövésre, ami megpattanva egy védőn, utat talált a kapuba. Tataiék nem estek kétségbe és egy kapufán csattanó bombával jelezték, hogy nem adták fel. Ennek ellenére újra Dróth villant. Egyedül vezethette a kapusra a labdát, és nem is hibázott. A Veszprének innentől rohannia kellett és mentek is becsülettel, de az extázisban védő Tóth Gyulán nem tudtak kifogni. Már csak 5 perc volt hátra, így érkezett a vészkapus, de labdavesztést követően a győriek betaláltak Juanra révén, ledöntve a kupa sorsát. A Győr ezzel megvédte címét. A Veszprém minden dicséretet megérdemel, mert méltó ellenfele volt az ETO-nak. - A Veszprém bebizonyította, hogy remek csapat, az első perctől látszott, nyerni akartak. Erre számítottunk tőlük a mérkőzés előtt is, tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Ezúttal kicsit több ideig tartott, mire felvettük a mérkőzés ritmusát, de a második félidőben nyújtott játékunkkal megérdemelten nyertük meg a találkozót - mondta Illa Sole Jordi.  - Nem éreztem nagy különbséget játékban a két csapat között - nyilatkozta a találkozó után Madarász János. - Ez egy olyan vereség volt, amely után tükörbe tudunk nézni, büszke vagyok arra, hogy meg tudtuk nehezíteni a nemzetközi klasszisokkal teletűzdelt győriek dolgát. Jó meccset akartunk játszani, tudtuk, hogy a nagyobb tudás a győrieké, de mindent megtettünk annak érdekében, hogy meglepetést okozzunk. Színvonalas döntőn vagyunk túl, de összességében el kell ismernünk, hogy megérdemelten nyert az ETO.