ASTRA KISKUNFÉLEGYHÁZA - TOLNA-MÖZS 6-2 (5-0)

ASTRA: Vincze - Megyes, Pincze, Zágor, Szabó B.
Cserék: Sebestyén, Halászi, Dombai Nagy, Szabó N., Vidács
Vezetõedzõ: Dombó János

TOLNA: Marosi - Hodován, Simon, Mausz, Fábián
Cserék: Bogárdi, Maláti, Folk Zs., Schlotthauer, Orbán, Lovász, Horváth, Folk R., Kosztyi
Vezetõedzõ: Horváth György

Gólszerõk: Szabó B. (3", 9", 13") Zágor (14", 33"), Halászi (19") ill. Hodován (24"), Bogárdi (36")

Piros lap: Fábián (19")

Szépszámú publikum kísérte el a csapatokat a nagykátai kupadöntõre, így a hangulat garantált volt. Az elõzetes esélyek az Astra mellett szóltak, de tudjuk, hogy egy finálé mindig más, vagy, ahogy szokták mondani, egy meccsen bármi megtörténhet. Mint utóbb kiderült, itt nem történt meg a csoda.
A találkozó elején nagy nyomás alá helyezte a címvédõ ellenfelét, és a kérdés csak az volt, hogy meddig bírja a Tolna. Mindössze 3 perc kellett a kiskunfélegyháziaknak az elsõ találathoz. A vezetés tudatában tovább rohamoztak Megyesék, és a játékrész derekán tovább növelték az elõnyt, majd három perccel késõbb már a harmadik gólját jegyezte a klasszikus mesterhármast jegyzõ Szabó Bogi, így igen hamar eldõlni látszott az összecsapás. A folytatásban is az Astra dominált, ami két újabb találatban teljesedett ki, így 5-0 volt a szünetben az eredményjelzõn. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Tolna elõtt is adódtak lehetõségek, de nem tudtak élni a kínálkozó helyzetekkel vagy a kapufa mentett.
Sokan azt gondolták, hogy a fordulás után kiüti ellenfelét a címvédõ, de nem így történt. A Tolna szervezettebben védekezett és bátrabban támadott, és mivel Zágorék kissé elkényelmesedtek, összejött a szépítés, két esetben is, így a vége 6-2.
Az Astra teljesen megérdemelten és magabiztosan védte meg címét, de a Tolna is minden dicséretet megérdemel, hiszen remekül helyt állt a jobb erõkbõl álló ellenfelével szemben.