Megvan az idei első magyar bajnok
2017.04.18 | 09:51
Megvan az idei első magyar bajnok Bizonyára kevesen tudják, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség európai viszonylatban is egyedülállóként indít versenyeket a női futsal utánpótláskorú játékosai számára. Női szakágban a kiírt versenyek: -          NB I. -          NB II. -          Magyar Kupa -          Női U17 -          Női U15 I osztály -          Női U15 II. osztály -          Női U13 Információink szerint a 2017/18-as bajnokságtól az utánpótlásban csak az U15 korosztály marad meg MLSZ-es szervezésben, amely zárt rendszerű lesz az NB I-es csapatok számára. A többi korosztály a Megyei Igazgatóságok hatáskörébe kerül. Ha figyelembe vesszük, hogy korosztályonként és megyénként szinte alig van egy-egy csapat jelenleg, akkor a kör bezárul, a megyék nem tudnak bajnokságot kiírni, hacsak nem kooperálnak közös indításról. 17903966_1717581018258415_7070450573338021145_n A 2016/17 es bajnokságok közül a Női U15 II osztály küzdelmei fejeződek be legkorábban. A bajnokságot két csoportban – keleti és nyugati – bonyolították le 5-5 csapat részvételével. A csoportküzdelmek során a Ferencvárosi László Kórház és az Asterix csapatai nem tudták befejezni a küzdelmeket. Kiskunfélegyházán a KÉSZ Arénában rendezte meg a Magyar Labdarúgó szövetség a Leány Futsal II. osztály U15 Döntőjét, április 15-én, szombaton. Résztvevők a Hungária SC, a Szent Mihály FC, az Astra HFC  és Vác Futsal SE együttesei voltak. Az esemény fontosságára mi sem jellemzőbb, mint, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség képviseletében Simon Ferenc Úr, Kiskunfélegyháza városvezetéséből Balla László Alpolgármester Úr is megtisztelte jelenlétével. A versenykiírásból adódóan az Astra a Hungária csapata ellen vívta az első elődöntőt, és izgalmas mérkőzésen 3-1 arányú vereséget szenvedtek. A másik elődöntőben is izgalmas csata zajlott, és a 2-1es szegedi győzelmet követően kialakult a döntők párosítása. A helyosztókon kinyíltak a gólcsapok. Az Astra remek játékot bemutatva, látványos találatokat szerezve 8-2 arányban legyőzte a Vác Futsal SE csapatát, megszerezte a bronzérmet. A döntőben szintén 8-2 lett a végeredmény, itt a Hungária csapata diadalmaskodott. Az eredményhirdetésen Balla László Úr és Simon Ferenc Úr adta át a megérdemelt érmeket és serlegeket a csapatoknak.