Megvan a továbbjutás!
2015.12.11 | 22:40
Megvan a továbbjutás!   MAGYARORSZÁG – ANGLIA 5-4 (2-0) Győr, 500 néző Játékvezetők: Lenting (NED), Stawicki (POL), Nicolic (SVN) Magyarország: Tóth -  Dróth, Szeghy, Horváth, Németh Cserék: Tihanyi, Dávid, Klacsák, Lovas, Trencsényi, Rábl, Öreglaki, Hosszú, Gál Szövetségi kapitány: Sito Rivera Anglia: Dennis -  Rexha, Borges Pinto, Cook, Gay Cserék: Croft, Ward, Webb, Ballinger, Jennings, Parkes, Kilman, Reed, Goldstein Szövetségi kapitány: Peter Sturgass Gólszerzők: Hosszú, Németh, Szeghy, Rábl, Klacsák illetve Cook, Medina, Parkes, Gray Sárga lap: Dávid illetve Cook Korábban egyszer találkozott egymással világbajnoki selejtezőn a két válogatott, 2008 februárjában. A Gyöngyösön lejátszott mérkőzésen 15:0 arányban nyertünk. A brit futsal azóta nagyon sokat fejlődött, így ennél szorosabb mérkőzésre volt kilátás, bár a magyar válogatott egyértelmű célja a győzelem. A magyar válogatott nagy elánnal kezdett, irányította a mérkőzést, amit Dróth kapufája és Horváth hatalmas helyzete is bizonyított, ez utóbbinál az angol kapus bravúrral hárított. Az angolok is hamar veszélyeztettek, ugyanis egy Némethről Tóth kapushoz pattanó labdát a játékvezető hazaadásnak értékelt, ám az emiatt megítélt szabadrúgás elkerülte a magyar kaput. Ezután állandósult a magyar nyomás az angol kapu előtt, de a három-oroszlánosok hálóőre kiváló formában őrizte a gól nélküli eredményt. Az angol válogatott előtt nem sok lehetőség adódott, de amikor támadást tudtak vezetni akkor rendre gólveszélyes helyzeteket teremtettek. Tóth angol kollégájához hasonlóan kiváló teljesítményt nyújtott akkor is, amikor már az angolok is bent látták a labdát. Az első gólra a 15. percig kellett várni, amikor Dróth keresztbelőtt labdájára Hosszú érkezett a hosszú oldalon (1:0). Az angolok nem estek össze, továbbra is gólveszélyesen játszottak, de Tóth kapus bravúrjai érintetlenül tartották a magyar kaput. A félidő utolsó percében Németh cselezett befelé a bal lába felé, tiszta lövőhelyzetben a hosszú alsó sarokba küldte a játékszert (2:0), kialakítva így az első félidő végeredményét. A második játékidő álomszerűen indult, a középkezdés után Dróth adott lőtt passzt Szeghynek, aki kapussal szemben nem hibázott. 3 másodpercre volt szükségünk a harmadik találathoz (3:0). Nem kellett sokat várni a magyar csapat negyedik góljára, Dróth szerzett labdát az angol térfél közepén, a jobb oldalon felfutó Ráblhoz passzolt, aki higgadtan a rövidbe helyezett (4:0). Az angol válogatott Cook révén szépített a 9. percben. A gólszerző elhúzta a labdát a kimozduló Tóth Gyula mellett, majd higgadtan a magyar kapuba helyezett (4:1). Sajnos egy perccel később újabb brit gólt láthattak a kilátogatók, egy keresztbelőtt labda üresen találta a hosszú kapufánál álló Borges Pintot, akinek nem volt nehéz dolga (4:2). A második játékrész második felében sajnos fejben, és fizikálisan is elfáradtunk, a védekezésünk már nem volt olyan határozott, mint korábban, amit a harmadik angol találat is jelzett a 13. percben. Egy oldalberúgás teljesen üresen találta a kapu elé érkező Parkest, akinek csak a kapuba kellett passzolnia a labdát (4:3). Sito mester időt is kért, hogy rendezze a sorokat. Utána a magyarok újra átvették az irányítást, ami nem csak helyzetekben, hanem gólban is megmutatkozott, a 15. percben Klacsák küldött a hosszú felső sarokba egy sarokrúgást (5:3). Az angol csapat ekkor átállt vészkapus játékra, amiből igazán veszélyes gólhelyzetig nem jutottak, ellenben, amikor ellenfelünk hibázott a magyar válogatott kiválóan tartotta a labdát, percekig esélyt sem adva egy esetleges angol gólszerzésre. Sajnos a mérkőzés végén az angolok szerezték az utolsó gólt, ugyanis Gay kiválóan célzott a bal szélről a rövid felső sarokba, kialakítva ezzel az 5:4-es végeredményt. A második félidő elején jött két gólt követően túlságosan hátradőlt a magyar válogatott, amelyre majdnem ráfizetett. Mivel az ukrán válogatottnak sokkal jobb a gólkülönbsége, így a záró napon meg kell verni őket, ha csoportelsők szeretnénk lenni, ami fontos lehet a play off-nál, hogy elkerüljük a csoport győzteseket. Klacsák_Bence Klacsák Bence: - Természetesen nagyon boldog vagyok, hiszen végül győztes gólt rúgtam, de ettől  4-0 után eltekintettem volna. Talán kicsit elkényelmesedtünk, és utána nehéz volt újra felpörögni. Ezen a meccsen előjöttek olyan hibák, amit remélhetőleg nem követünk el már vasárnap. R+íbl-J+ínos Rábl János: - Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után. Vissza kell nézni a találkozót, és kielemezni, hogy mi okozta ezt a rövidzárlatot. Reméljük, hogy vasárnap már jobban fogunk koncentrálni, és meg tudjuk szerezni a csoport első helyét.   22 [gallery ids="49035,49037,49040,49042,49044,49047,49049,49051,49053,49054,49056,49058,49059,49060,49063"]

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00