Megvan a továbbjutás!
2015.03.21 | 18:28
Megvan a továbbjutás! Magyarország – Svájc 8-2 (3-1) Szkopje Magyarország:  Tóth Gy. – Komáromi, Lódi, Harnisch, Németh Cserék: Matkovics - Horváth N., Trencsényi, Lovas, Gál, Dávid, Rábl, Hosszú. Szövetségi kapitány: Sito Rivera Svájc: Consoli – Likaj, Patera, Facchinetti, Mezger Cserék: Felber, Sangines – Raboud, Wilhelm, Facchinetti, Raboud, Balvis Gonzales, Marcoyannakis, Sego, Racaj Szövetségi kapitány: David Mayer Sárga lap: Lódi illetve Mezger Piros lap: Horváth N. Gólszerzők: Harnisch (3), Hosszú (2), Rábl, Németh, Lódi illetve Tóth Gy. (ög), Sego A képlet igen egyszerű volt, legalábbis papíron. Megverni a svájciakat, lehetőleg minél több góllal, hogy a spanyol meccsen már csak a sima hispán győzelemnek kelljen szurkolni, ne kelljen izgulni a gólkülönbség miatt. Remekül indult a találkozó, Hosszú révén hamar megszereztük a vezetést, és úgy tűnt, elérhető a kitűzött cél. A mieink domináltak, de nem jött össze az újabb gól, majd jött a 16. perc és felpörögtek az események. Lódi értékesített egy hatméterest. Mindössze 20 másodpercig örülhettünk, mert jött a svájciak szerencsés szépítése. Egy kapufáról visszapattanó lövés Tóth Gyula hátáról szerencsétlenül a kapunkba pattant. A gondok tovább nőhettek volna újabb fél perc elteltével, mert ellenfelünk egy vitatható büntetőhöz jutott, de Tóth nagy bravúrral hárította. A félidő hajrája aztán a mieinké volt és Harnisch duplázta meg az előnyt, így két gólos előnnyel mehettünk a pihenőre. Fordulás után a helvétek vészkapus játékra álltak át, amire a macedónok elleni meccsük után számítani lehetett. Próbálkoztak a létszámfölénnyel, de remekül zárt a védelem és két labdaszerzést követően sikerült kétszer is betalálni fél percen belül, így már magabiztos volt az előny.  Előbb Hosszú, majd Németh volt eredményes. Kezdhettünk volna megnyugodni, de jött az újabb fordulat. Az ellenfél térfelén ütközött Horváth Norbert a svájci kapussal, akit (szerintünk véletlenül, a játékvezetők szerint szándlkosan) fejbe rúgott, amiért piros lapot kapott, így két perc emberhátrány következett. A létszámhátrányt sikerült kivédekezni, majd a félidő közepén Rábl is beköszönt egy ritkán látható hazai szerencsétlenkedés után, így már 5 gól volt a különbség. A svájciak továbbra is vészkapus játékot erőltették, és emlékezhettünk rá, hogy ugyan innen álltak fel a macedónok ellen. Szerencsére a mieink nem dőltek hátra, és Harnisch duplájának köszönhetően már 7 gól volt a különbség. Talán még az utolsó találatot ünnepeltük, mikor ellenfelünk szépített, amivel kialakult a végeredmény. Előzetesen csak reméltük, hogy meglehet a 6 gólos különbség, de többek között Tóth bravúrjainak, és a fegyelmezett csapatjátéknak köszönhetően meglett a várva várt eredmény. A hat gólos győzelem azt jelentette, hogy a gólkülönbségünk ugyan annyi lett, mint a macedónoké, így nem kell izgulni, hogy hány góllal kapnak ki a spanyoloktól, szimplán csak a vereségükért kell szorítani. Az pedig, hogy elmaradna a spanyol győzelem, magával a csodával lenne egyenlő, ezért mertük megelőlegezni a továbbjutást a csoport másik mérkőzésének vége előtt.

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00