Megvan a Magyar Kupa négy legjobbja
2008.01.24 | 00:00

Szerdán is és csütörtökön is két-két mérkõzést játszottak a csapatok a Magyar Kupa negyeddöntõiben. Az elsõ mérkõzéseken csupán a csupán a Rubeola gyõzött idegenben, míg a hazaiak közül is csak a Mezei-Vill szerzett két gólos elõnyt. Így izgalmas visszavágók vártak a résztvevõkre.

Nos ez nagyjából igazolódott is.

Fáklya SE - MVFC Berettyóújfalu 3-5
Elsõként a Mezei-Vill jutott az elõdöntõbe, noha számukra sem úgy kezdõdött a találkozó, ahogy eltervezték. Már az elsõ percben gólt kaptak, sõt a 9. percben már le is dolgozta idegenben összeszedett hátrányát a Fáklya. Ez azután észhez térítette az esélyesebb vendégeket, s már az elsõ félidõ végén elõnnyel vonulhattak pihenõre. A mérkõzés utolsó két percében történt még gólváltás. ELõbb a Berettyó lõtt gólt, melyre válaszoltak a hazaiak, de az utolsó szó ismét a vendégeké volt.
Továbbjutott MVFC Berettyóújfalu 8-4 különbséggel két gyõzelemmel.

Colorspectrum Aramis - Dupont FC 3-2
Az elsõ mérkõzés 3-3-as döntetlenje és a hazai pálya elõnye az Aramis mellett szólt. Az 5. és a 6. perc 3 gólt hozott, melybõl az Aramis vállalt többet, s õt a 16. percben Csernai Gábor már harmadszor is bevette a Dupont kapuját, így 2 gólos összesített elõnye volt a hazai csapatnak. A vendégek a második félidõben gólt szerezve közel kerültek ahhoz, hogy beállítsák az elsõ mérkõzés végeredményét. A 36. percben azonban két játékosuk is a kiállítás sorsára jutott, így némileg a reményeik is elszálltak.
Továbbjutott a Colorspectrum Aramis 6-5 különbséggel egy gyõzelem, egy döntetlennel.

Goldball RFC Csömör - Üllõ FC Csõ-Montage 5-3
Az elsõ mérkõzés végeredménye már a 12. percben kialakult, azaz ledolgozva a hátrányát a vendégcsapat 2-1-re vezetett. Így teljesen nyílt volt a továbbjutás. Ezután a Rubeola szerzett még gólt az elsõ játékrészben, így õk pihenhettek nyugodtabban a szünetben. A mérkõzés utolsó hat percében dõlt el minden. Ekkor elõbb a Csõ-Montage szerezve gólt állt továbbjutó pozícióban, de Kovacsics Károly harmadik gólját szerezve ismét a hazaiak javára billentette az elõnyt, sõt Szimcsák és Kollár a végén magabiztossá tette a hazaiak továbbjutását.
Továbbjutott Goldball RFC Csömör 7-2 különbséggel két gyõzelemmel.

Euro-Mobil-Trans Gyõr - Legrand-Metalcom Szentes 7-1
Az elsõ mérkõzésen szépen termelte a gólokat mindkét csapat. Ma csak a hazaiaknak sikerült átmenteni a góllövést hasonló számban. Az 5. percben lõtt góllal növelte elõnyét a szentesi egyesület, de ezzel lényegében minden puskaporukat ellõtték. Az elsõ féidõ végére már vezetett a hazai alakulat, igaz ekkor még csak idegenben lõtt több góllal álltak továbbjutásra, de a második felvonásban szerzett újabb 5 gól totális továbbjutást jelentett.
Továbbjutott Euro-Mobil-Trans Gyõr 11-6 különbséggel 1 gyõzelem, 1 vereséggel