Megtört az átok: legyőztük az oroszokat
2019.12.04 | 09:08
Megtört az átok: legyőztük az oroszokat Egy fantasztikus mérkőzésen, megtörve az eddigi negatív sorozatot, először a futsal-történetünkben legyőztük az orosz válogatottat! Dávid Richárd mindkét félidőben szerzett egy-egy szép gólt az oroszok elleni felkészülési mérkőzésen Veszprémben, a vendégek viszont csak egyszer vették be a kapunkat, így a magyar csapat 2-1-re legyőzte a világ egyik legjobbját.
A magyar és az orosz férfi futsalválogatott hétfőn remek meccset vívott egymással Veszprémben, a mieink kétszer is egyenlítettek a világ egyik legjobb csapata ellen, az oroszok azonban végül igazolták klasszisukat és 3-2-re megnyerték a találkozót. A keddi visszavágóra is megtelt a veszprémi Március 15. úti Sportcsarnok, és a magyar válogatott ismét remek teljesítménnyel rukkolt elő. Az első percekben az oroszok támadtak többet, de a magyar csapat kiválóan védekezett, a végig nagyszerűen védő Alasztics Marcell pedig minden lövést megfogott.  78546581_3539339966091112_7886289021859528704_o A 10. percben addigi legnagyobb lehetőségünkből megszereztük a vezetést, Dávid Richárd lőtte ki a jobb oldalról a jobb alsó sarkot (1-0). A gól után feljavult a támadójátékunk, Tatai József kétszer is közel járt a gólszerzéshez, majd Dróth Zoltán lövését követően a kapufát súrolta a labda. Az oroszok sem tétlenkedtek támadásban, folyamatosan tesztelték Alaszticsot, aki továbbra is állta a sarat, és mindent védett, ami kapura ment. 78540980_3539339279424514_3354113679988621312_o A szünetig nem született újabb találat, egygólos vezetéssel mentünk pihenőre. A fordulás után az oroszok igyekeztek nyomást gyakorolni a kapunkra, voltak is lehetőségeik szép számmal, de Alasztics ellenszerét továbbra sem találták, kapusunk bravúrokat is bemutatva őrizte meg kapuját a góltól. A mieink előtt is adódtak lehetőséget, a labdaszerzéseket követő megindulások végén több ziccert is kialakítottunk (a legnagyobbat a 25. percben, amikor Rábl János közeli lövését védte a vendégek kapusa), de a befejezések nem voltak kellően pontosak.  78736897_3539340206091088_8554399613140860928_o A 33. percig bírtuk a nyomást, ekkor az oroszok bevették a csereként beálló Sásdi Bálint kapuját. A 36. percben visszaszereztük az előnyt, egy jobb oldali szöglet után a visszagurított labdát Dávid Richárd bombázta elemi erővel 11 méterről a kapu jobb oldalába (2-1). A gól után az oroszok rögtön átálltak öt a négy elleni játékra támadásban, a mieink hősiesen védekeztek, amikor nem tudtuk megakadályozni a lövést, Sásdi is bemutatott egy-két nagy védést. Az oroszok hiába igyekeztek, nem tudtak egyenlíteni, a magyar csapat nagy bravúrt végrehajtva 2-1-re legyőzte a világ egyik legjobb válogatottját. 54731012_2142639445817146_2065416521009594368_n– Játékban jobban tetszett a hétfői mérkőzés, de óriási küzdeni tudásunknak köszönhetően most sikerült bravúrt elérnünk. Az oroszok a mai meccsen jóval nagyobb energiákat mozgósítottak, már az elején szerették volna eldönteni a találkozót, emiatt kevesebb időnk, területünk és lehetőségünk volt a támadásokra. A védekezéssel végig elégedett voltam, de elsősorban a példás küzdőszellem miatt érdemlik meg a fiúk ezt a győzelmet. Büszke vagyok a csapatra, a vb-selejtezők után jó visszajelzés volt ez a találkozó, hogy a januári Eb-selejtezőkig ezen az úton kell tovább haladnunk – értékelt a mérkőzés után Turzó József szövetségi kapitány. Magyarország-Oroszország 2-1 (1-0) Veszprém, Március 15 Sportcsarnok Vezette: Vass - Kubicsek - Kovács G Magyarország: Alasztics Marcell - Rábl János, Dávid Richárd, Siska Gergő, Horváth Norbert Cserék: Sásdi Bálint, Dróth Zoltán, Nagy Imre, Hajmási Milán, Komáromi Péter, Tóth Attila, Tatai József, Szentes Bíró Tamás, Vas Ádám, Pál Patrik, Kártik Zsombor Szövetségi kaptány: Turzó József Forrás: MLSZ.hu

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15