Megszerezte első pontját a HTE
2019.10.27 | 13:16
Megszerezte első pontját a HTE A 7. fordulóban a tavalyi bajnoki döntősök találkoztak egymással Hajdúböszörményben. A nyáron mindkét együttes kerete jelentősen átalakult, a mérkőzés esélyesének a felső-házban tartózkodó Astra számított a még pont nélkül álló HTE-vel szemben. Mindkét oldalon voltak hiányzók, a vendégek nem számíthattak Vígh Renáta játékára, míg a hazaiaknál Madzin Dóra hiányzott, Szilágyi Mariann pedig egyelőre még a kispadról segítette társait. Az erőviszonyoknak megfelelően az Astra már a találkozó elejétől igyekezett uralni a játékot, főként védekezésre kényszerítve a Hajdúböszörményt. A hazaiak azonban fegyelmezetten játszottak, és kontrákból el tudtak jutni az ellenfél kapujáig. A 16. percben Farkas Éva szemfüles, lapos lövése talált utat Hargas hálójába (1-0), aminek köszönhetően egygólos HTE vezetéssel mentek szünetre a csapatok. A kiskunfélegyháziak a gólszerzés érdekében a második játékrész elejétől vészkapus játékkal próbálkoztak, ám Nagy Anikó a 23. percben megduplázta a böszörményiek előnyét, miután egy elcsent átadásból lőtt az üresen álló kapuba (2-0). Varga Adélék a kapott gól ellenére továbbra is 5 a 4 ellen támadtak, aminek eredményeként két percen belül sikerült kiegyenlíteniük. A 26. percben egy szabadrúgást követően Varga szerezte meg csapata első gólját (2-1), majd egy perccel később Hargas Annamária lövése pattant meg egy védőn és jutott Torma Lilla hálójába (2-2). A győzelem érdekében a vendégek továbbra is többször kockáztattak a vészkapus játékkal, ám a 32. percben Farkas Éva szerzett labdát, és lőtt a saját térfeléről az üres kapuba, ezzel újból vezetéshez juttatva a HTE-t (3-2). Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, néhány perccel később Urbán Anett révén egalizált Dombó János együttese (3-3). Az meccs utolsó öt perce tartogatott izgalmakat, mindkét gárda megszerezhette volna a győzelmet. Míg az Astra inkább lövésekkel veszélyeztetett, a HTE kontrákból több ízben ziccerig jutott, ezeket azonban nem tudta kihasználni, így a fordulatos, izgalmas összecsapás végeredménye 3-3 lett. Quiriko VivienQuirikó Vivien: - A Tolna ellen katasztrofális teljesítményt nyújtottunk, tudják ezt a játékosok is, de szerencsére most sokkal jobb mentalitással léptünk pályára. Erőn felül teljesített a csapat, több játékos fel tudott nőni a feladathoz, illetve nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Az utolsó pár percben még tényleg bármi megtörténhetett volna. Örülök, hogy pontot tudtunk szerezni az élmezőnyhöz tartozó Astra ellen, ugyanakkor amivel elégedetlenek lehetünk, az a helyzetkihasználásunk, ami ha jobb, akár az első győzelmünk is meglehetett volna. Ami fontos, hogy mindenkiben tudatosuljon, hogy minden mérkőzésünkön minimum ilyen hozzáállás és akarat szükséges a siker érdekében.

2024.04.27 | 11:00
2024.04.26 | 12:24

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00