Megszerezte első pontjait a Veszprém
2019.10.12 | 17:10
Megszerezte első pontjait a Veszprém Emlékezetes, hogy az 1. FCV az előző szezonban éppen a dunaújvárosiak ellen szerezte meg a klub eddigi legnagyobb sikerének számító bajnoki bronzérmet. A 2019/2020-as idény rajtjánál viszont alaposan beragadt a gárda, amely az eddig eltelt hat forduló során nem tudott pontot szerezni. Igaz, a legutóbbi két fordulóban, az ezüstérmes Haladás vendéglátójaként és a címvédő Berettyóújfalu otthonában is biztató teljesítményt nyújtott, s mindkét alkalommal egyetlen góllal maradt alul. A tabella negyedik helyén álló dunaújvárosiak szintén kikaptak a Berettyótól és a Haladástól, emellett azonban döntetlent játszottak a Ferencvárossal, s legyőzték az Hatalmas elánnal vetették bele magukat a küzdelme a veszprémiek, akiknek a játékán az első perctől kezdve érződött, hogy szeretnék végre maguk mögött hagyni rossz sorozatukat. A 4. percben ez kis híján eredményre is vezetett. Tatai erőszakos labdaszerzést követően a hatosig cselezte magát, ahol pókfocis mozdulattal a hálóba is lőtt. A játékvezető azonban úgy látta, hogy szabálytalanság előzte meg az esetet. Eközben Cseresnyés váltotta az exveszprémi Revelandot a kapuban, akit kisebb sérülés miatt le kellett cserélni. Nem sokkal később Klacsák lőtte el keresztbe élesen a labdát, amely elkerülte Klcsó kapuját. Jóval pontosabban célzott Gyurcsányi, aki a 7. percben Bencsik Roland passzát vágta védhetetlenül a hálóba. A játékrész derekánál aztán az előkészítésben is jeleskedett a veszprémiek tizenhármasa, aki Miklóst hozta kihagyhatatlan helyzetbe (2-0). Azonnal időt is kért a vendégek mestere, Fehér Zsolt, ami hatásosnak is bizonyult, hiszen csapata kijött vendéglátója szorításából. A 12. minutumban – kissé váratlanul – be is talált a Dunaferr: Klacsák szögletét követően Pál csapott le a játékszerre, s lőtt a jobb alsó sarokba (2-1). Tama szinte azonnal válaszolhatott volna, de mellé durrantott. Így tett a túloldalon Sáhó is, aki Komáromiról lefordulva a bal kapufa mellé lőtt. Boromisza is kiszállt a játékból, miután Cseresnyés – teljesen vétlen módon – ráesett a bokájára. Kettővel a szünet előtt a Veszprém vezethetett villámgyors kontrát, amikor is Gyurcsányi átadásából Tatai szerezte meg önmaga első, csapata harmadik találatát. Rögtön Pál révén erre is volt válasza a Fejér megyeiknek az utolsó percben (3-2). Mindkét kapu veszélyben forgott a második játékrész elején. A vendégek részéről Sáhó lőtt, de Klcsó remekül zárta a szöget és védeni tudott. A másik térfélen pedig Gyurcsányi kísérletét blokkolta Cseresnyés. Pál közel járt a mesterhármashoz, ám a kapufa ezúttal a hazaiakkal volt. Kisvártatva a volt veszprémi, Németh löketét blokkolta Klcsó. A 26. percben Pál kipattanó lövését Sáhó már kíméletlenül bevágta. Nem sokáig örülhettek az egálnak az újvárosiak: Tatai gyönyörű labdával hozta játékba a jobb oldalon megiramodó Gyurcsányit, aki kisodródva, nagyon éles szögből is betalált (4-3). Újabb két perc telt el, amikor Tar és Tatai szép összjátékából, utóbbi révén megint kettőre nőtt a hazai előny. Ekkor ismét offenzívát indított a Dunaferr, amellyel igencsak forró pillanatokat okozott a hazaiaknak. Az olykor meglehetősen paprikás hangulatú összecsapáson Klcsó kiváló védései is kellettek az eredmény tartásához. Hattal a vége előtt Fridrich mutatott be hatalmas szólót, s találta el a kapufát, a kipattanó pedig Tatairól a hálóban kötött ki (5-4). A hajrához érve öt a négy elleni játékra váltott Fehér Zsolt vezetőedző, de ez sem vezetett sikerre. Nem úgy a másik ketrec előtt, ahol Komáromi begurított labdájára Bencsik Roland pöckölt bele eredményesen (6-4). Az utolsó percben Klacsák újabb kapufát lőtt, Tatai pedig akrobatikus mozdulattal ollózta ki a játékszert a veszprémi gólvonalról. A kiváló teljesítményt nyújtó és mentálisan is erős Veszprém így megszerezte első győzelmét a bajnokságban! Futsal NB I, 7. forduló: 1. FC Veszprém–Dunaferr 6-4 (3-2) Március 15. utcai sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Czene-Joó (Tolnay, Imrő). Veszprém: Klcsó – Miklós, Tatai, Komáromi, Gyurcsányi. Csere: Schmidmajer, Spandler (kapusok), Tar, Tama, Boromisza D., Bognár P., Bencsik Á., Bencsik R. Vezetőedző: Frank Tamás. Dunaferr: Reveland – Németh P, Klacsák, Pál, Sáhó. Csere: Cseresnyés (kapus), Kolompár, Dorogi, Fridrich, Szeghy, Faragó, Csányi, Németh L., Horváth B. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Gyurcsányi (7., 27.), Miklós (10.), Tatai (18., 29.), Bencsik R. (38.), ill. Pál (12., 20.), Sáhó (26.), Tatai (34. – öngól). Piros lap: Sáhó (40.). 67077876_429325984329009_1152277036174147584_nFrank Tamás:Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Jól kezdtünk, a fiúk azt játszották, amit kértem. A vezetésünk birtokában buta gólokat kaptunk, amelyekkel magunknak tettük nehézzé a találkozót. A játékosaim aztán bizonyították, hogy van lelki tartásuk, mert egyszer sem estek össze. Nagyon örülök az első győzelmünknek, melyet véleményem szerint teljesen megérdemeltük. Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt:Felfokozott hangulatú, kiváló találkozót vívtunk. Ilyen ütközetre készültünk, amelyen szerettük volna legalább az egyik pontot begyűjteni. Az döntött, hogy a mérkőzés fontos szakaszaiban a Veszprém mentálisan erősebbnek bizonyult. Jó csapat a Veszprém, eddig sem értettem, hogy mit keres a tabella utolsó helyén. A saját együttesemnek is gratulálok, mert a fiúk mindent elkövettek a pontszerzésért.   forrás: vehírsport.hu