Megszerezte első győzelmét az Astra
2018.10.09 | 11:00
Megszerezte első győzelmét az Astra A harmadik fordulóig kellett várni az Astra Kiskunfélegyházi Bulls első győzelmére a női futsal NB I-ben. A tavalyi ezüstérmes Astra helyenként szép és eredményes játékkal 6-3-ra megverte a Miskolci Vénuszt, így felkapaszkodott a dobogóra. Mindkét együttesben szerephez jutottak fiatalok, az Astrában három 21 év alatti játékos szerzett gólt, míg a Miskolci Vénusz színeiben két 15 éves játékos talált be. 46fe0a42-955c-449c-b3f8-14fb2ac3dc19Mindkét együttes felemásan kezdte a szezont, az Astra a Tolna ellen az utolsó percekben bukta el a győzelmet, ami után Szekszárdon szenvedett vereséget. A Miskolci Vénusz a TFSE otthonába nyert, majd pedig a Hajdúböszörmény ellen kapott ki 4-3-ra. Az Astra esélyesként első győzelmére tört és Krascsenics Csilla góljával a 14. perben előnybe került, amit Kiss Patrícia duplázott meg nem sokkal később. Még az első félidőben érkezett válasz a Miskolctól, Miliczki Noémi szépítése után 2-1-es állással fordultak a csapatok. A második félidőt az Astra kezdte jobban, négy perc alatt három gólt szerezve 5-1-re elhúzott, Krascsenics Csilla mellett Sipos Lilla szabadrúgásból, Véninger Tünde büntetőből talált be. Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, de az Astra rövid kihagyását egy percen belül két góllal büntette a Miskolc, így újfent nyílttá vált az összecsapás. 5-3-at követően azonban már csak az Astra ért el gólt, Kiss Gabriella a hajrában állította be a 6-3-as végeredményt. Dombó János: - Végig sikerült irányítanunk a mérkőzést, helyenként jól játszva magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot az ugyancsak sok fiatalt felvonultató és szép jövő előtt álló miskolci csapat ellen. A fiatalok egyre nagyobb szerephez jutnak, hétről-hétre bizonyíthatnak, a játékunk fejlődik, jó úton járunk.