Megszenvedett az Újváros a 3 pontért!
2017.10.07 | 10:23
Megszenvedett az Újváros a 3 pontért!  A találkozó közel egy órás késéssel kezdődött, mivel egy fővárosi baleset következtében az Újvárosiak busza csak 21 órára futott be. Hiányzók akadtak mind a két oldalon szép számmal. A vendégeknél a két center hiányzott, míg a Fradinál a komplett első sora. A mérkőzés előtt egy köszöntésre is sor került, a Fradi jelenlegi gyúrója, Kocsis Attila ünnepelte 50. születésnapját. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – DUNAFERR DUE RENALPIN FC 1-2 (0-2) Népliget, 300 néző Játékvezetők: Takács, Szűcs, Deme FTC: Vámosi – Vattamány, Horváth, Andorka, Juhász Cserék: Laucsek - Dénes, Sáfár, Jándék, Keresztury Játékos-edző: Sáfár Tony Dunaferr: Rigó – Horváth, Németh, Schrancz, Hosszú Cserék: Reveland – Bartha, Fridrich, Pál, Gorjánácz, Velez, Csányi, Hajdú Játékos-edző: Schrancz Balázs Sárga lap: Sáfár illetve Pál, Schrancz Gólszerzők: Andorka illetve Pál, Fridrich IMG_3178 A vendégek rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, és ráerőltették akaratukat ellenfelükre, akik nehezen tudtak kijönni a szorításból. Több Újváros helyzet is akadt, de a hazai hálóőr többször védett bravúrral, de a hatodik percben ő is tehetetlen volt, és Pál egy szép csel után megszerezte a vezetést a vendégeknek. (0-1) A Schrancz alakulat tovább rohamozott, de fölényüket nem tudták újabb gólra váltani. Ahogy telt az idő, úgy egyenlítődött ki a játék képe, és egy szép Horváth Benedek szólót követően közel jártak az egyenlítéshez, de rigó nagyot védett. Lassan vége volt az első félidőnek, mindenki elkönyvelte az egy gólos vendégelőnyt, de a játékrész legvégén érkezett Fridrich, aki okosan tekert a hosszú felsőbe, megduplázva az előnyt. (0-2) [gallery ids="88845,88848,88851"] Fordulás után nem változott a játék képe, az Újváros irányította a találkozót, a Fradi elvétve jutott el helyzetig, így igen hamar megpróbálkoztak a vészkapus játékkal, de nagy áttörést nem hozott. A Dunaferr az előny tudatában nem erőltette a támadásokat, kényelmesen játszott, és érezhető volt, hogy egy újabb góllal eldönthetik a találkozót, de ez nem született meg. A hajrára a Fradi mindent egy lapra feltéve támadott, és közel járt a szépítéshez, egy Újabb Horváth Benedek szólót követően, de a kapufán csattant a lövése. A szépítés 4 perccel a vége előtt érkezett, vészkapus játékot követően. Vattamány centerezett középre, ahol az üresen érkező Andorka közelről nem hibázott. (1-2) Az utolsó percekre nagy erőket mozgósítottak a zöld-fehérek az egyenlítésért, de nem tudtak már betalálni. A Dunaferr kissé kényelmesen játszva, de hozta a kötelezőt nagyobb játékerejének és rutinjának köszönhetően. A Fradi küzdött becsülettel, de hiányzói nélkül csak megszorítani tudta ellenfelét, egy igen sportszerű találkozón.