Megszenvedett a Veszprém Budaörsön!
2018.04.24 | 14:05
Megszenvedett a Veszprém Budaörsön! A legutóbbi fordulóban az Aramis fontos győzelmet aratott Bőnyben, amivel vélhetően kiharcolta a biztos bennmaradást, így teher nélkül léphettek pályára. A Veszprém nem tudta megfogni az előtte állókat az elmúlt játéknapokon, így vélhetően már nincs esélye a 2. helyre a csoportban, így számukra sem volt túl nagy tétje az összecsapásnak. Futsal NB I, rájátszás, B csoport, 5. forduló: Aramis SE–1. FC Veszprém 2-4 (1-3) Budaörsi Városi Sportcsarnok, vezette: Kovács G. (Kubicsek, Kiss G.). Aramis: Soós – Sivák, Kulcsár, Póta, Boznánszky. Csere: Dohány (kapus), Szabó Á. Büki, Frankovszky, Bencze, Cseri, Frank, Bognár B., Gál. Játékos-edző: Frank Tamás. Veszprém: Spandler – Tatai, Fehér, Püspök, Bognár P. Csere: Schmidmajer (kapus), Bencsik, Tar, Ruzicska, Apatini, Boromisza D., Kellner. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Boromisza D. (3. – öngól), Boznánszky (30.), ill. Tatai (8., 11., 36.), Boromisza D. (14.). A találkozó némi meglepetésre Aramis rohamokkal kezdődött, és egy szerencsés találattal vezetést is szereztek, de a lendületük nem hagyott alább, és csak a vendégek kapusán múlt, hogy nem növelte tovább előnyét a hazai csapat. A vendég mester, Madarász János nem is nézte sokáig tétlenül csapata szenvedését, és időt kért, ami kifejezetten jót tett a Veszprémnek. A folytatásra összekapta magát a vendégcsapat, és előbb Tatai egy szép kapásgóllal egyenlített, majd nem sokkal később ugyan ő megszerezte a vezetést is. Innentől a Veszprém dominált, és egy újabb szép, egyérintős támadás végén tovább növelték az előnyt, így két gólos vezetéssel mehettek szünetre.

A fordulás után is a vendégek irányították a mérkőzést, és több lehetőségük akadt a mérkőzés eldöntésére, de a szünetben beálló hazai fiatal kapus, Dohány Dominik remekelt, akinek nem sikerült túljárni az eszén. Ahogy lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, és a játékrész derekán egy távoli Büki lövés utat talált az ellenfél kapujába, amivel visszajöttek a budaörsi remények. Az Aramist feltüzelte a szépítés, és akadt is több helyzetük az egyenlítésre, de ezúttal a vendégkapus is a helyén volt. Érkezett Frank mester vészkapusként, de ez sem hozott sikert. A találkozó 4 perccel a vége előtt dőlt el. Ekkor Tatai szerezte meg közelről harmadik találatát, amivel ismét két gólosra állította a különbséget. A hajrában még próbálkoztak a vendéglátók, de gólt már nem tudtak szerezni. Nagyot küzdött az Aramis, talán rászolgált volna az egy pontra, de a helyzetek alapján a Veszprém sikere sem érdemtelen, bár majdnem kiengedték a kezükből a győzelmet.