Megőrzi-e első helyét a Kartal keleten?
2020.02.27 | 17:15
Megőrzi-e első helyét a Kartal keleten? A Final Four okozta szünet után, folytatódik a másodosztály is, ahol az NBI-hez hasonlóan indul a rájátszás, és itt már a feljutás vagy a kiesés a tét. Screenshot_2020-02-27 Bajnokság Futsal Hungary(1)A Keleti csoportban hamar kirajzolódott, hogy a Kartal lehet az alapszakasz győztese, hiszen sorra nyerte a meccseit, és féltávnál veretlenül, 11 pontos előnnyel álltak. Ezek fényében nem volt meglepő, hogy magabiztosan nyerték meg a csoportot és várhatják az első helyről a folytatást. Ami hátrány számukra, hogy a nagy előnyt elveszítik és csak a hozott pontok lesznek, így csak két egységgel vezetnek majd a Kistarcsa előtt. A nagy kérdés, hogy a rájátszásban befoghatóak-e. Az amúgy is erős keret télen tovább erősödött, hiszen a Fraditól Roni érkezett, akinek rutinja nagy erőssége lehet a csapatnak, a bajnoki címért folytatott küzdelemben. Meglepetés lenne, ha nem ők zárnák az élen a rájátszást. Mögöttük elég nagy volt a tömörülés. Az elején úgy tűnt, hogy a Mezeis fiatalok vagy Újpest lehet a dobogó másik két fokán, de végül a remek tavaszt produkáló Kistarcsa és a Kincsem fordulhat a második, illetve harmadik helyen. A Kistarcsának jót tett, hogy több játékost igazolva már nem küzdenek létszám gondokkal, ráadásul az újak minőségben is hozzá tudtak tenni a csapat teljesítményéhez, így reálisnak tűnik, hogy a rájátszást követően is érmes helyen zárjanak. Ami a Kincsemet illeti, Mészáros Dominik és Laczkó Milán visszajövetelével jelentősen feljavultak, aminek köszönhetően jöttek is az eredmények. A tavaszi első körben rögtön elvették idegenben a Kartal veretlenségét, ami jelezte, hogy ismét számolni kell a tápiószentmártoni csapattal. Ha kiegyenlített teljesítményt nyújtanak, akkor szép tavasz előtt állhatnak, amiből könnyedén dobogó lehet. 86711793_3083088261702064_8153947840398229504_o A még felsőházi rájátszást érő 4-6. helyen is nagy volt a tülekedés. A magasabb célokról álmodó Újpest nyáron próbált erősíteni, de be kellett látniuk, hogy azzal a kerettel nehéz lenne elérni a feljutást. A tavaszra próbáltak minőségi játékosokat igazolni, sőt még egy brazil futsalost is szerződtettek, aki a klub első profi játékosa. A kérdés, hogy velük sikerülhet-e ledolgozni a hátrányt. Ami biztos, hogy látszik a csapaton a fejlődés, így akár meglepetés is lehet belőle, bár soknak tűnik a listavezetővel szembeni öt pont, illetve a nyomás, hogy nem nagyon hibázhatnak, ha valóban szeretnének osztályt váltani. Ötödik helyen a Nyírbátor végzett, pedig ősszel úgy tűnt, hogy a felsőház is kérdéses, de tavaszra összeállt a csapat és több értékes győzelemmel még a dobogó is elérhető közelségben volt. Ha így tudják folytatni tavasszal, akár előrébb is léphetnek. A hatodik pozícióban a Mezei-Vill tanyázik, akik ősszel még a dobogóért küzdöttek, de tavaszra jelentősen visszaestek. Legutolsó öt meccsüket egyaránt elbukták. Ennek ellenére, ha rendezik a sorokat, tudnak még előrébb lépni a tabellán. Screenshot_2020-02-27 Bajnokság Futsal Hungary(2)Az alsóházban öt csapat küzd tovább, ahonnan egy csapat fog majd búcsúzni az idény végén. A legjobb helyről a Mád kezdheti meg a rájátszást. Az újonc csapat főleg hazai környezetben volt erős, a pontjai nagy részét ott szerezte. Ha hasonlóan játszanak a hátralévő fordulókban, nem valószínű, hogy kiesési gondjuk akad majd. Ugyan ez mondható el a másik újoncról, a Miskolci Egyetemről, akik első szezonjukban szép számmal gyűjtögették a pontokat. Idegenben nem igazán ment nekik, mindössze egyetlen győzelmet arattak. Ha otthon továbbra is eredményesek lesznek, nem kell izgulniuk a szezon végén. A kilencedik helyen a szebb napokat látott Csenger végzett, akik idén először nem a dobogóért, hanem a kiesés ellen küzdenek. Szilágyi Sándor távozásával eléggé szétesett az együttes, és ha nem akarják, hogy megcsapja őket a kiesés szele, akkor össze kell szedniük magukat. Ellenkező esetben könnyen meglepetés érheti őket. A 10. helyen meglepetésre a Gyöngyös végzett. Tavaly még a dobogóért küzdöttek, míg idén várakozás alatt szerepelnek. Ennek egyik oka, hogy igen fiatal a csapat és a rutinos, idősebb játékosok ritkán lépnek pályára, bár ennek ellenére is előrébb kéne tartaniuk. Az utolsó helyen az UTE végzett. A lila-fehérek már tavaly is kiestek és csak a visszalépéseknek köszönhetően úszták meg, hogy ne harmadosztályban szerepeljenek. A tavalyi évből nem nagyon tanultak, mert nem túl acélos alapszakaszon vannak túl. Viszont a rájátszásra próbálták megerősíteni a keretet NBI-t megjárt játékosokkal, akik jövetele már látszódott az utolsó fordulókon. Velük lehet esély kiharcolni a bennmaradást, ami így sem ígérkezik könnyűnek.