Megnyerte az elmaradt meccsét a Haladás
2021.10.01 | 10:47
A 2. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolt a Haladás VSE: a vendég Aramist ütötte ki papírformának megfelelően.

Haladás VSE – Aramis SE 7-2 (4-2)
Szombathely, 450 néző
Vezette: Tóth-Tolnay A. - Kovács G. - Imrő J

HVSE: Gyimesi – Hajmási, Dróth, Dávid, Vas. Csere: Homlok (kapus), Kovács M., Szalmás, Luiggi, Nagy K., Vatamaniuc-Bartha, Gerencsér, Rezala.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Aramis: Soós – Horváth Sz., Moga E., Bognár, Büki.
Csere: Nyerges (kapus), Németh M., Vattamány, Klushyn, Vadászi, Pap Zs., Fekete, Lévai, Sámson.
Edző: Moga Flavius Lóránt.

Gólszerzők: Dróth (2.), Vas (3.), Rezala (4.), Vadászi (7., öngól), Kovács M. (29.), Nagy K. (40.), Luiggi (40.), ill. Büki (16.), Bognár (20.).

Rögtön magához ragadta az irányítást az esélyesebb Haladás. És az első három helyzetét gólra is váltotta. Előbb Hajmási labdájával Dróth lépett ki, kicselezte, elfektette a kirontó kapust, majd higgadtan helyezett az üres kapuba. Szinte még véget sem ért az ünneplés, amikor Vas távoli bombája is utat talált a vendégek kapujába. Aztán Luiggi lövése a kapufáról kipattant, érkezett Rezala, aki kapásból a hálóba lőtt (4. perc: 3-0). Időt kért a vendég, próbálta rendezni a sorait – és átállt öt a négy elleni játékra, így legalább birtokolhatta egy kicsit a labdát. Hiába, egy öngóllal nőtt tovább a szombathelyi előny. Komoly fölényben játszott a Haladás, sorra dolgozta, és hagyta ki a helyzeteket. Aztán a percek múlásával kicsit visszavett a tempóból a HVSE, így a folyamatosan vészkapussal játszó Aramis is alakított ki helyzeteket, sőt, szépített (16. perc: 4-1). Végül teljesen leült a Haladás. Amit kihasználva az Aramis csendesen visszajött a meccsbe: 40 másodperccel a szünet előtt szabadrúgásból talált kapuba (4-2).

Fordulás után ismét nekiesett ellenfelének a Haladás. Szorult, védekezésre kényszerült az Aramis. A nyomás alól ismét a vészkapus játékkal próbált kiszabadulni. A hazai nyomás azonban góllá érett: Luiggi lőtte el jobbról keresztbe a kapu előtt a labdát, a hosszún érkezett Kovács, aki bevetődve sodorta a hálóba a játékszert (29. perc. 5-2). Érezhetően eldőlt a meccs. A találkozó végül kiütéssel zárult, mert az öt a négy elleni játékot erőltető Aramis kétszer is labdát vesztetett: 40 másodperccel a vége előtt Nagy Kevin a saját hatosáról emelt az üresen hagyott kapuba, 12 másodperccel a lefújás előtt pedig Luiggi csípett el egy keresztpasszt a vendég térfél közepén, és szintén üres kapus gól szerzett (40. perc: 7-2).

4-0-ás állás inkább tartani akartuk a labdát, nem akartunk rohanni és újabb gólokat szerezni, talán ezért is jött fel ellenfelünk a szünet előtt 4-2-re. Az öltözőben megbeszéltük a dolgokat, a folytatásban pedig ismét jobban pörögtünk. Összességében egy jó mérkőzést játszottunk, és annak is örülök, hogy jól tudtunk kezdeni. Várjuk a hétfői, Kistarcsa elleni mérkőzést, az Aramisnak pedig sok sikert kívánok a bajnokságban -nyilatkozta Juanra Calvo, vezetőedző a Haladás internetes portálján.

forrás: vaol.hu